Piłka Nożna 20 kwi 2019 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz bogatszy o trzy punkty [FOTORELACJA]

Piłkarze Zawiszy pokonali Flisaka Złotoria 3:0 po bramkach Patryka Straszewskiego, Adriana Brzezińskiego i Adama Wiśniewskiego.

Zawisza sobotni (20 kwietnia) mecz na boisku przy ul. Sielskiej rozpoczął w następującym składzie:

Rywale w tym spotkaniu byli oficjalnie gospodarzem. Jesienią Zawisza pokonał Flisaka 2:0.

Flisak nastwił się na grę z kontry i próbował szczęścia ze stałych fragmentów gry. Tutaj groźnie uderzał głową po rzucie rożnym B.Rychcik, najwyższy zawodnik na boisku.

W 18. minucie uderzał zza pola karnego Patryk Kozłowski, ale bramkarz Flisaka popisał się udaną paradą.

Chwilę później na bramkę rywali strzelił Adrian Brzeziński...

... tym razem obok bramki.

Bramkarz gości był najjaśniejszym punktem swojej drużyny. W pierwszych 30. minutach gry wyłapywał skutecznie dośrodkowania bydgoszczan.

Po tym strzale Patryka Straszewskiego w 35. minucie gry musiał jednak...

... wyciągać piłkę z siatki.

1:0 dla Zawiszy i zrozumiała radość niebiesko-czarnych.

W pierwszej połowie szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Adrian Brzeziński...

... ale jego strzał w 44. min. obronił, tym razem nogą, bramkarz Fliska.

Po przerwie Brzeziński spróbował ponownie w 55. minucie...

... i tym razem piłka wylądowała w bramce. 2:0 dla Zawiszy.

Po utracie drugiej bramki rywale śmielej zaatakowali. W 65. minucie mieli dogodną sytuację z rzutu wolnego, ale Artur Smykowski (numer 10) trafił piłką w swojego kolegę z zespołu.

Tymczasem w 72. minucie Adam Wiśniewski uwolnił się spod opieki obrońców i strzelił trzeciego gola dla Zawiszy...

... i odebrał zasłużone gratulacje od kolegów.

Na listę strzelców mógł się jeszcze w doliczonym czasie gry wpisać Bartosz Stoppel, ale jego strzał głową po efektownym zagraniu szczupakiem wybronił bramkarz Flisaka.

Zawisza Bydgoszcz wciąż jest liderem tabeli klasy okręgowej. Jego najgroźniejszy rywal Mustang Ostaszewo pokonał w Wielką Sobotę Sokół Radomin 2:0.  Za tydzień bydgoszczanie grają z Unią Wąbrzeźno. Mecz ten również zostanie rozegrany na boisku przy ul. Sielskiej, choć to przeciwnicy będą gospodarzami.