Piłka Nożna 23 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza Bydgoszcz pokonał Zorzę Ślesin 7:1

Radość zawodników Zawiszy Bydgoszcz

Po 14 kolejkach B-klasy SP Zawisza umocnił się na pozycji lidera. Bydgoszczanie pewnie pokonali w Potulicach Zorzę Ślesin 7:1. Druga w tabeli Wisła Fordon rozgromiła w Paterku miejscową Skrę 10:0.

Mecz w Potulicach toczył się pod dyktando gospodarzy. Po bramkach Adriana Brzezińskiego, Pawła Kanika i Nikodema Kasperczaka Zawisza prowadził do przerwy 3:0. Po przerwie honorowego gola z rzutu karnego dla gości zdobył Paweł Brański. Później do siatki rywali trafiali już tylko Zawiszacy: Wojciech Ruczyński, ponownie Paweł Kanik, a w końcówce dwa gole dołożył Bartosz Bąk i ustalił wynik spotkania na 7:1.

Druga w tabeli B-klasy Wisła Fordon wygrała na wyjeździe Skrę Paterek 10:0. Fordoński klub ma w tabeli tyle samo punktów co SP Zawisza, ale rozegrał jedno spotkanie więcej, a ponadto ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z liderem.