Piłka Nożna 7 wrz 2019 | Redaktor

Cuiavia Inowrocław przyjechała do Bydgoszczy po dwóch imponujących zwycięstwach, które dały drużynie fotel lidera IV ligi. W sobotę (7 września) musiała jednak uznać wyższość zespołu Zawiszy. Niebiesko-czarni wygrali 2:0.

Zespół z Kujaw w ubiegłym tygodniu pokonał w Brodnicy Spartę 4:0. Z kolei w środę (4 września) Cuiavia wygrała w rozegranym awansem meczu 7. kolejki z Włocłavia również 4:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

W sobotę (7 września) trener Zawiszy Jacek Łukomski postawił na następującą kadrę:

Zawisza przystępował do spotkania z liderem z czterema punktami na koncie, zdobytymi w czterech pojedynkach obecnego sezonu. Mecz na boisku przy ul. Sielskiej rozgrywano przy padającym deszczu. Obie drużyny walczyły zacięcie. W 40. minucie Zawisza zdobył gola po akcji Patryka Kozłowskiego, który dokładnym podaniem na wolne pole obsłużył Mateusza Oczkowskiego, a ten przerzucił piłkę nad bramkarzem Cuiavii.

W drugiej połowie obie ekipy dążyły do zdobycia gola. W 83. minucie bydgoszczanie wyprowadzili kontrę. Patryk Kozłowski trafił w słupek, a do odbitej piłki dopadł Patryk Straszewski i wpakował ją do siatki przeciwnika. To pierwsza bramka tego snajpera w tym sezonie w lidze.

W końcówce Zawisza mógł podwyższyć wynik, ale po kolejnej kontrze Tomasz Prejs trafił w boczną siatkę...

...a kilka chwil później szarżę Bartosza Bąka powstrzymał obrońca. I choć wyraźnie widać, że zawodnik bydgoskiego zespołu był trzymany za koszulkę i w efekcie powalony na murawę w polu karnym, gwizdek sędziego milczał.

Swoją okazję miała też Cuiavia. Po główce zawodnika z Inowrocławia piłka obiła słupek bramki Zawiszy.

Zawisza Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 2:0

W innych meczach rozegranych w 6. kolejce padły do tej pory (godz. 15.30) następujące wyniki.

• Piast Złotniki Kujawskie - Lider Włocławek 1-2 (mecz rozegrany awansem 4 września)

• Chemik Bydgoszcz - Sportis Łochowo

W środę (11 września) Zawisza Bydgoszcz spotka się w zaległym meczu 1. kolejki z Chemikiem. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Glinki. Organizatorzy przygotowali 2,5 tysiąca miejsc dla kibiców obu drużyn.

Źródło: pomorska.pl, red