Piłka Nożna 19 sie 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza Bydgoszcz zaczyna walkę o awans do V ligi

Prezentacja Zawiszy Bydgoszcz / fot. maczu

W piątek na płycie Starego Rynku odbyła się prezentacja pierwszego zespołu SP Zawisza Bydgoszcz. W sobotę o godz. 17 w Potulicach niebiesko-czarni rozpoczną zmagania w A-klasie. Rywalem będzie GLKS Dobrcz.

W piątek o godz. 19 około tysiąc sympatyków bydgoskiego Zawiszy wzięło udział w prezentacji pierwszej drużyny. Kibice mieli okazję poznać zawodników i sztab szkoleniowy, a także zrobić sobie zdjęcia z piłkarzami, oraz wspólne pośpiewać.

- Prezydent chciał wymazać Zawiszę z Bydgoszczy, ale nie uda mu się to. Świadczy o tym wasze liczne przybycie tutaj. To, że jesteśmy w Serie A, w ogóle nam nie przeszkadza. Odbudujemy wielkiego Zawiszę, ale na innych zasadach. Bez złodziejstwa, kumoterstwa i oszukaństwa. Taki jest nasz kierunek. Natomiast ci, którzy dopuścili do upadku WKS Zawisza odpowiedzą za to. (…) Nie pomoże im to, że podskakują na protestach przeciwko reformie sądownictwa. Sądy się zmienią i ocenią to, co się stało z Zawiszą – mówił Jerzy Mickuś z SP Zawisza.

– W tym roku chcemy zrobić kolejny krok w odbudowie piłkarskiego Zawiszy. Zespół jest przygotowany do walki o V ligę. Piłkarze dobrze przepracowali okres przygotowawczy – mówił Krzysztof Bess, prezes SP Zawisza. Dziękował sponsorom i darczyńcom. - Na tyle koszulek widnieje ważny napis: Wojowniczy Klub Sportowy. To ukłon w stronę kibiców, czyli najważniejszego sponsora tego klubu. Bardzo wam za to bardzo dziękuję!

Kapitan zespołu Adam Wiśniewski powiedział, że celem drużyny jest awans. – Tak jak w roku ubiegłym teraz też głośno mówimy o awansie. Choć jakby nie patrzeć trenujemy i gramy cały czas na wyjeździe, mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, aby awans był nasz. Gdyby nie wy, nas by nie było. Pamiętajcie: Zawisza nigdy nie zginie! - mówił.

W sobotę (19.08) o godz. 17 na stadionie w Potulicach SP Zawisza zagra z GLKS Dobrcz.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący