Piłka Nożna 2 wrz 2018 | Redaktor
Zawisza pokonał Gryfa Sicienko. Ma komplet punktów

Zawisza Bydgoszcz wygrał 1:0 z Gryfem Sicienko w czwartej kolejce piątej ligi. Był to pierwszy mecz bydgoszczan w tym sezonie w roli gospodarza. Spotkanie rozegrano w Potulicach.

Mecz toczył się pod dyktando Zawiszy, ale niestety ilość stworzonych sytuacji podbramkowych nie przełożyła się na liczbę strzelonych goli. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Patryk Kozłowski i Wojciech Ruczyński. Jedyną bramkę meczu Adam Wiśniewski. W 18 minucie odzyskał piłkę przed polem karnym i strzałem z dystansu pokonał bramkarza Gryfa.

Goście już w pierwszej połowie wyglądali na zrezygnowanych, jakby chcieli tylko dotrwać do końca spotkania. W drugiej części zagrali odważniej. Wprowadzeni na plac gry zawodnicy, m.in. Arkadiusz Woźniak, ożywili grę. Zawisza ciągle stwarzał sytuacje podbramkowe, ale piłka nie chciała wpaść do siatki Gryfa.

W 82 min. po starciu przy bocznej linii, Arkadiusz Dąbrowski otrzymał drugą żółtą kartkę, w efekcie czerwoną i musiał opuścić boisko. Gryf kończył mecz w dziesiątkę. Bydgoszczanie nie potrafili jednak wykorzystać tej przewagi.

Zawisza z kompletem punktów jest w czołówce tabeli piątej ligi. W następnej kolejce (sobota, 8 września, godz. 16.00) bydgoszczanie zagrają ze Sportisem Łochowo na wyjeździe.

Przed niedzielnym meczem odbyła się krótka uroczystość. Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak oraz członek zarządu K-PZPN Jarosław Kaczmarek wręczyli działczom i drużynie SP Zawisza Bydgoszcz puchar za zwycięstwo w A-klasie w sezonie 2017/18.