Piłka Nożna 14 paź 2017 | Redaktor
Zawisza liderem A-klasy [GALERIA]

Zawisza Bydgoszcz - Fala Świekatowo / fot. Anna Kopeć

W zaciętym meczu na szczycie bydgoskiej A-klasy Zawisza Bydgoszcz pokonał na boisku w Potulicach Falę Świekatowo 2:1.

To nie był łatwy pojedynek dla bydgoskich piłkarzy. Zawodnicy Fali mogą się bowiem chwalić znakomitymi warunkami fizycznymi i nie dziwi, że od początku nastawili się na przyjmowanie przeciwnika na swojej połowie. Dominowali przede wszystkim w grze w powietrzu. Ale w 39 minucie popełnili fatalny błąd w ustawieniu i wpuścili środkiem w pole karne Brzezińskiego, który idealnie wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Ruczyńskiego. Bramkarz Araśkiewicz nie miał szans wyłapać uderzonej głową piłki. Kilkuset kibiców na widowni stadionu w Potulicach mogło być uradowanych. Ale Zawisza nie poszedł za ciosem i został skarcony. W 45 minucie po prostopadłej wrzutce z rzutu wolnego piłka opadała powoli, a najsprytniejszy okazał się Schroeder, który uprzedził w wyskoku Niwińskiego i lekko musnął piłkę czubkiem głowy na tyle skutecznie jednak, by ta wylądowała w siatce bramki Zawiszy.

W drugiej połowie zawiszanie zagrali lepiej w środku pola i częściej atakowali skrzydłami. Osiągnęli przewagę, w czym również duża zasługa opadających z sił piłkarzy Fali. Dużo do gry wniosło pojawienie się na placu gry Nowickiego. I to on w 66 minucie wykorzystał przestrzeń jaką rywale pozostawili mu przed polem karnym i uderzył z około 20 metrów prosto w okienko bramki Araśkiewicza. Ostatecznie Zawisza wygrał 2:1. Po meczu w szatni piłkarze nie kryli zadowolenia ze zwycięstwa i gromko skandowali „Mamy lidera!”.

ZAWISZA: Niwiński – Szymański (46 min. Nowicki), Stoppel, Detmer, Bąk, Brzeziński, Błażejewicz (90 min. Lewandowski), Wiśniewski, Cielasiński, Ruczyński (82 min. Bereza), Kanik (90 min. Kot).

Bramki: 39 min. Brzeziński, 66 min. Nowicki

żk: Wiśniewski, Kiełpiński (rez. Niesportowe zachowanie), Nowicki

FALA: Araśkiewicz - Zadworny, Schroeder, Majer, Szczukowski, Chojnacki (78 min. Sijka), Molus (11 min. Winowiecki), Michał Kwasigroch, Maciej Kwasigroch, Żakiewicz (46 min Kotlęga), Lonser.

Bramka: 45 min. Schroeder

żk: Kotlęga