Piłka Nożna 2 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza wygrał z Wisłą Fordon 3:0 i jest liderem B-klasy

Zawisza Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie SP Zawisza Bydgoszcz z Wisłą Fordon. Dzięki zwycięstwu Zawisza został nowym liderem rozgrywek B-klasy.

Po blisko pięciu miesiącach zimowej przerwy, B-klasowi piłkarze wybiegli na boiska. W pierwszej kolejce rundy wiosennej, w niedzielę o godz. 11 na stadionie w Potulicach spotkali się: wicelider tabeli SP Zawisza z liderem – Wisłą Fordon. Piłkarze i trenerzy obu klubów podkreślali, że to najważniejszy mecz całej rudny.

Zawisza pewnie pokonał Wisłę

W pierwszej połowie spotkania na boisku działo się niewiele. Gra toczyła się w wolnym tempie, drużyny badały się wzajemnie. Zawodnicy z obu stron podejmowali nieliczne ataki. W 40 minucie spotkania bramkę na 1:0 strzelił Wojciech Ruczyński, który płaskim strzałem w krótki róg pokonał Roberta Musiałowskiego.

W drugiej połowie zawodnicy obu zespołów atakowali już nieco częściej, a gra była wyrównana. W 65 minucie sędzia Marcin Wódkowski ukarał czerwoną kartką wiślaka Kacpra Sapę, który sfaulował wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Sergiusza Kota. Od tego momentu warunki na boisku zaczęli dyktować zawiszacy. W końcówce meczu swoją szansę na remis miała jeszcze osłabiona Wisła, ale kropkę nad i postawili zawodnicy SP Zawisza. W 90 minucie w polu karnym Maciej Hemerling sfaulował Tomasza Widomskiego, a rzut karny na bramkę zamienił Patryk Bereza. To pierwsza bramka byłego napastnika AF Brzoza w barwach Zawiszy. W ostatnich sekundach meczu zespół gości dobił strzałem głową Tomasz Widomski, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Kameralny stadion w Potulicach wypełnił się w komplecie. Zawiszę dopingowała liczna, około dwutysięczna grupa kibiców.  Fani po meczu wspólnie z piłkarzami odśpiewali "Zawisza nigdy nie zginie" i "Zawisza trzy punkty ma".

Zawisza liderem B-klasy

Dzięki zwycięstwu Zawisza został nowym liderem tabeli B-klasy. W jedenastu spotkaniach zgromadził 30 punktów. Wyprzedza drugą w tabeli Wisłę Fordon o 3 punkty. Zawisza ma korzystny bilans bezpośredni (pierwszy meczy wygrali Wiślacy 2-1). Trzecia w tabeli drużyna - AF Brzoza w przerwie jesiennej została mocno osłabiona i nie będzie liczyć się w walce o awans. W niedzielę drużyna z Brzozy przegrała wyjazdowy mecz z Olimpią Wtelno aż 8-0.

SP Zawisza Bydgoszcz - Wisła Fordon 3:0

bramki: Wojciech Ruczyński (40), Patryk Bereza (90+1 K),  Tomasz Widomski (90+3).