Piłka Nożna 24 mar 2019 | Redaktor
Zawisza zdobył trzy punkty po trudnym meczu [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo Zawiszy Bydgoszcz w meczu z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie dały dwa gole Patryka Straszewskiego. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Słuszne okazały obawy, że niedzielny (24 marca) mecz na boisku przy ul. Sielskiej będzie trudnym dla bydgoszczan.

Goście z Jabłonowa Pomorskiego przyjechali niezwykle zmobilizowani, przede wszystkim chęcią rewanżu za jesienną porażkę z Zawiszą 0:5. Zaatakowali odważnie od początku spotkania i swoją dobrą grę przypieczętowali strzeleniem bramki w 14 minucie.

Zawisza długo nie mógł poradzić sobie ze zmasowaną obroną przeciwnika. Udało się w końcu w 31 minucie gry. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Artur Cielasiński, a piłkę do siatki wepchnął Patryk Straszewski, choć po pierwszym uderzeniu piłka trafiła w słupek, to poprawka była już skuteczna.

W drugiej połowie bydgoszczanie nadawali ton grze, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. W końcu, w 67 minucie do strzału z dystansu złożył się Michał Żurowski...

...bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a tu już czyhał Straszewski  i w zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki.

Gdy Naprzód zaatakował, dla piłkarzy Zawiszy otworzyła się szansa na grę z kontry. Jedną z nich przerwał gwizdek sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej głównego bohatera meczu.

W drugiej szybkością oraz sprytnym zwodem popisał się Krzyszof Urtnowski...

...ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wyszła pole.

Pod koniec meczu dramatycznej kontuzji nabawił się Przemysław Wesołek. Po jednym ze starć z przeciwnikiem w środku pola tak niefortunnie skręcił nogę w stawie kolanowym, ze padł jak ścięty, a z bólu na moment stracił przytomność. Zawodnikiem zajęło się pogotowie ratunkowe.

Wyniki 17. kolejki klasy okręgowej (grupa kujawsko-pomorska I):

• SP Zawisza Bydgoszcz - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:1
  • Grom Więcbork - Gryf Sicienko 3:0 (wo)
  • Start Pruszcz - Flisak Złotoria 3:0
  • Cyklon Kończewice - Pomorzanin Serock 0:1
  • Mustang Ostaszewo - Victoria Lisewo 2:0
  • Unia Wąbrzeźno - Radzynianka Radzyń Chełmiński 4:2
  • Sokół Radomin - Promień Kowalewo Pomorskie 3:1

Zawisza ma siedem punktów przewagi nad Mustangiem Ostaszewo. Następny mecz bydgoszczanie rozegrają w sobotę (30 marca), ponownie na boisku przy ul. Sielskiej.