Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:24 Nad przeważającym obszarem Europy dominować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii („Siro”), i Morza Barentsa („Rudi”). Tymczasem w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po Niemcy rozbudował się wąskim jęzorem klin wysokiego ciśnienia związany z Wyżem Azorskim. Niemcy nadali mu imię „Tatjana”. Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległą zatoką niżową znad morza...

Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:41 Nad półwyspem Skandynawskim, Atlantykiem, przez Islandię po Grenlandię rozciąga się strefa okołobiegunowych, wieloośrodkowych niżów. Ich strefy zachmurzenia w postaci wyraźnej spirali wokół centrum cyklonu znajdują się między innymi nad naszym regionem.

Trochę cieplej, bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | 8 gru 08:33 Europa zachodnia, środkowa i wschodnia jest w zasięgu rozległych układów niżowych znad morza Norweskiego („Rudi”) i półwyspu Kolskiego („Quentin”). Pozostała część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającym się od Azorów po morze Czarne.

Jeden lub dwa pogodne dni [POGODA]

Redaktor | 5 gru 07:09 W ciągu ostatnich kilku dni doświadczamy szybko zmieniającej się pogody. Jest to zjawisko charakterystyczne dla okresu przejściowego.

Nieco cieplej, ale wciąż z wiatrem [POGODA]

Redaktor | 4 gru 06:36 Jesteśmy w zasięgu powoli przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód płytkiej zatoki niżowej ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Koniec ochłodzenia [POGODA]

Redaktor | 3 gru 06:12 Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Niemiec. Stopniowo od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 30 lis 08:30 Zatoka niżu „Nicolas”, która przyniosła nam wczoraj zmianę pogody, przemieściła się już na wschód, na jej miejsce rozbudowuje się od zachodu klin wyżowy „Romy”, związany z wyżem znad Islandii i wysp Brytyjskich. Napływać więc będzie przez najbliższe dni z północnego zachodu chłodne powietrze arktyczne morskie, ale względnie suche.

W stronę zimy [POGODA]

Redaktor | 29 lis 07:16 Znajdujemy się w zasięgu niżu „Niolas” znad południowej Szwecji. Przez Polskę z zachodu na wschód przechodzi front atmosferyczny. Rano w Bydgoszczy było 8 stopni, w ciągu dnia będzie coraz chłodniej.

Ciepły czwartek przed ochłodzeniem [POGODA]

Redaktor | 28 lis 06:52 Niż ex–Sebastien przesuwa się już nad Danię. a jego front ciepły wieczorem przeszedł przez Polskę, przynosząc wieczorem zgodnie naszą wczorajszą prognozą, opady deszczu.

Zima jest coraz bliżej [POGODA]

Redaktor | 27 lis 06:32 Przed nami stopniowe ocieplenie. W czwartek termometry wskażą w Bydgoszczy nawet do 10 stopni, a w niektórych rejonach Polski jeszcze więcej. To jednak ostatni alkcent ciepłej w tym roku jesieni. Od soboty zrobi się wyraźnie chłodniej, będziemy mieli nocne mrozy, a temperatury w dzień będą wzrastać niewiele powyżej zera. Dobra wiadomość jest taka, że w niedzielę i dni...

Jesienna szaruga trwa [POGODA]

Redaktor | 26 lis 09:37 Nad Europą rozciągnęły się dwa niże. Jeden, „Mario”, ma swój ośrodek nad Irlandią, z nim związane są układy frontów atmosferycznych, a objemuje on północną część zachodniej Europy. Z kolei południe kontynentu znajduje się pod wpływem niżu Luis, znad morza Śródziemnego.