Nadchodzi babie lato [POGODA]

Redaktor | 12 paź 07:38 Wchodzimy w kilkudniowy okres „złotej polskiej jesieni”. Nadal trwać będzie napływ mas powietrza z zachodu i południowego zachodu, ale będzie coraz cieplej. Dziś około 18 stopni, jutro 20, w poniedziałek 22.

Jesień staje się coraz cieplejsza [POGODA]

Redaktor | 11 paź 06:19 Północna część Europy będzie w zasięgu rozległego niżu „Quentino”, którego ośrodek znajduje się w rejonie Szetlandów. W południowej Europie pogodę kształtuje wyż „Lisbeth”

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 10 paź 06:17 Zgodnie z naszymi przewidywaniami w nocy spadł deszcz, a temperatura utrzymała się na poziomie około 10 stopni.

Nieznaczne ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 9 paź 06:14 Wyż, który w ostatnich dniach blokował cyrkulację zachodnią, przesunął się nad południowo–zachodnią Ukrainę, Rumunię i Mołdawię.

Trochę cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Redaktor | 8 paź 06:25 Znajdujemy się jeszcze w zasięgu słabego wyżu znad Węgier, jednak dziś w ciągu dnia wyż ten odsunie się nad Rumunię, a od północnego zachodu nasunie się zapowiadana już zatoka niżu znad północnego Atlantyku. Po południu od zachodu nadejdzie też zokludowany front. Za nim od zachodu stopniowo zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno–morskie.

Wciąż jesiennie i chłodno [POGODA]

Redaktor | 3 paź 06:10 Wschodnia połowa Europy nadal jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Zachód natomiast znajdzie się pod wpływem wyżu Käthe i wyżu skandynawskiego. Z kolei na wyspy Brytyjskie wpływ ma głęboki niż znad północnego Atlantyku. To on spowodował huragan, wyrządzający znaczne szkody na Azorach.

Zimno i coraz zimniej [POGODA]

Redaktor | 2 paź 05:52 Nasz region będzie pod wpływem płytkiego niżu „Niels”, który będzie się przemieszczał znad ziemi Lubuskiej nad Podlasie. Związany z nim jest pofalowany front atmosferyczny. Z zachodu będzie napływało powietrze polarne morskie. Na południu kraju będzie ono przejściowo cieplejsze, u nas — niestety — chłodne.

Krajobraz po wietrze [POGODA]

Redaktor | 1 paź 06:57 Wczoraj w wyniku silnego wiatru, jak donoszą media, jedna osoba w Polsce poniosła śmierć (w Podkarpackiem), a osiem osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków. Państwowa Straż Pożarna otrzymała tysiące zgłoszeń dotyczących usuwania skutków wiatru.

Będzie wiać i to silnie [POGODA]

Redaktor | 30 wrz 06:33 Niż „Mortimer” znajduje się nad Bałtykiem, od Atlantyckiego niżu „Niels” oddziela go jeszcze klin wyżu Azorskiego.