Ogrodnicy i zimna Zośka się pospieszyli [POGODA]

Redaktor | 5 maj 08:00 Wczorajszy deszcz był takim, na jaki czekaliśmy, na jaki czekali rolnicy. W Bydgoszczy i okolicach spadło w ciągu doby około 3 mm wody na metr kwadratowy. Nie była to ulewa, lecz powolny, rzęsisty, a więc wsiąkający w glebę deszcz.

Trochę słońca w narodowe święto [POGODA]

Redaktor | 3 maj 08:07 Niż Werner, tak jak zapowiadaliśmy, odsunął się na północny wschód, ale nad południową Szwecją formuje się jego zatoka, która stanie się osobnym niżem i zepsuje nam pogodę jutro.

Ciepło? Już było… [POGODA]

Redaktor | 2 maj 06:26 Z każdym dniem prawdopodobieństwo deszczu będzie teraz większe. Czekamy na zakończenie tragicznej suszy. Ale będzie zimno. Ocieplenie przewidziane jest dopiero za tydzień.

Tragiczna susza trwa [POGODA]

Redaktor | 30 kwi 05:56 Z obserwacji rolników wynika, że sytuacja na polach jest dużo gorsza niż w zeszłym roku. A przecież właśnie za ubiegły rok wypłacano rolnikom odszkodowania z powodu klęski suszy. Dziś ponoć ubezpieczalnie nie chcą już przyjmować kolejnych suszowych ubezpieczeń.

Żar i piach tropików [POGODA]

Redaktor | 25 kwi 06:03 Dziś dzieje się to, co przewidzieliśmy już wiele dni temu. Po „pochylni”, którą utworzył wyż na wschodzie z niżem na zachodzie, dochodzi do nas dziś z południa masa powietrza zwrotnikowego.

W Bydgoszczy jak na Saharze [POGODA]

Redaktor | 24 kwi 06:06 Utrzymująca się od wielu dni susza doprowadziła do takiego wysuszenia się gleby w całym kraju, że silniejszy wiatr unosi pyły z powierzchni ziemi. Tak  tworzą się zamiecie pyłowe. Sprzyja temu bardzo niska wilgotność  powietrza, o której już w naszych prognozach pisaliśmy.

Niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu... [POGODA]

Redaktor | 23 kwi 06:32 To już nie są żarty. W najbliższym tygodniu nie spadnie w Bydgoszczy i okolicach być może ani kropla deszczu. Wysuszoną wiatrem wschodnim ziemię czekają pod koniec tygodnia bardzo wysokie temperatury, nawet do 27 stopni. Będzie klęska suszy...