Deszcz ze śniegiem i gołoledź [POGODA]

Redaktor | 13 gru 03:22 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

Wracają chmury [POGODA]

Redaktor | 12 gru 06:29 Wyż „Tatjana” szybko przesuwać się będzie na wschód, ustępując miejsca rozległemu niżowi atlantyckiemu „Siro”, którego centrum znajduje się nad Islandią. Stopniowo dostawać się będziemy w zasięg tego niżu, ale…

Jeszcze będzie ciepło… [POGODA]

Redaktor | 11 gru 06:31 Wciąż jesteśmy w zasięgu strefowej cyrkulacji atmosfery, co oznacza, że na przemian występują głębokie zatoki niżowe i oddzielające je od siebie kliny wyżowe

Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Redaktor | 10 gru 06:24 Nad przeważającym obszarem Europy dominować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii („Siro”), i Morza Barentsa („Rudi”). Tymczasem w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po Niemcy rozbudował się wąskim jęzorem klin wysokiego ciśnienia związany z Wyżem Azorskim. Niemcy nadali mu imię „Tatjana”. Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległą zatoką niżową znad morza...

Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Redaktor | 9 gru 06:41 Nad półwyspem Skandynawskim, Atlantykiem, przez Islandię po Grenlandię rozciąga się strefa okołobiegunowych, wieloośrodkowych niżów. Ich strefy zachmurzenia w postaci wyraźnej spirali wokół centrum cyklonu znajdują się między innymi nad naszym regionem.

Trochę cieplej, bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | 8 gru 08:33 Europa zachodnia, środkowa i wschodnia jest w zasięgu rozległych układów niżowych znad morza Norweskiego („Rudi”) i półwyspu Kolskiego („Quentin”). Pozostała część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającym się od Azorów po morze Czarne.

Jeden lub dwa pogodne dni [POGODA]

Redaktor | 5 gru 07:09 W ciągu ostatnich kilku dni doświadczamy szybko zmieniającej się pogody. Jest to zjawisko charakterystyczne dla okresu przejściowego.

Nieco cieplej, ale wciąż z wiatrem [POGODA]

Redaktor | 4 gru 06:36 Jesteśmy w zasięgu powoli przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód płytkiej zatoki niżowej ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Koniec ochłodzenia [POGODA]

Redaktor | 3 gru 06:12 Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Niemiec. Stopniowo od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 30 lis 08:30 Zatoka niżu „Nicolas”, która przyniosła nam wczoraj zmianę pogody, przemieściła się już na wschód, na jej miejsce rozbudowuje się od zachodu klin wyżowy „Romy”, związany z wyżem znad Islandii i wysp Brytyjskich. Napływać więc będzie przez najbliższe dni z północnego zachodu chłodne powietrze arktyczne morskie, ale względnie suche.

W stronę zimy [POGODA]

Redaktor | 29 lis 07:16 Znajdujemy się w zasięgu niżu „Niolas” znad południowej Szwecji. Przez Polskę z zachodu na wschód przechodzi front atmosferyczny. Rano w Bydgoszczy było 8 stopni, w ciągu dnia będzie coraz chłodniej.