Ciepły czwartek przed ochłodzeniem [POGODA]

Redaktor | 28 lis 06:52 Niż ex–Sebastien przesuwa się już nad Danię. a jego front ciepły wieczorem przeszedł przez Polskę, przynosząc wieczorem zgodnie naszą wczorajszą prognozą, opady deszczu.

Zima jest coraz bliżej [POGODA]

Redaktor | 27 lis 06:32 Przed nami stopniowe ocieplenie. W czwartek termometry wskażą w Bydgoszczy nawet do 10 stopni, a w niektórych rejonach Polski jeszcze więcej. To jednak ostatni alkcent ciepłej w tym roku jesieni. Od soboty zrobi się wyraźnie chłodniej, będziemy mieli nocne mrozy, a temperatury w dzień będą wzrastać niewiele powyżej zera. Dobra wiadomość jest taka, że w niedzielę i dni...

Jesienna szaruga trwa [POGODA]

Redaktor | 26 lis 09:37 Nad Europą rozciągnęły się dwa niże. Jeden, „Mario”, ma swój ośrodek nad Irlandią, z nim związane są układy frontów atmosferycznych, a objemuje on północną część zachodniej Europy. Z kolei południe kontynentu znajduje się pod wpływem niżu Luis, znad morza Śródziemnego. 

Wciąż pochmurno [POGODA]

Redaktor | 25 lis 06:56 Europa wschodnia nadal będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, natomiast nad południową i zachodnią pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i morzem Śródziemnym.

Zimny wschodni wiatr [POGODA]

Redaktor | 23 lis 08:41 Nad Rosją cały czas znajduje się mroźny wyż „Quincy”, który całkowicie zablokował cyrkulację zachodnią, czyli wędrówkę niżów atlantyckich z zachodu na wschód, która to wędrówka jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i zgodnym z prawami fizyki. Wyż ten jednak słabnie — utrzyma się jeszcze kilka dni.

Zima przychodzi ze wschodu [POGODA]

Redaktor | 20 lis 06:06 Nad północno wschodnią część Rosji nasunął się zimny, dobrze rozbudowany wyż. Ciśnienie w jego centrum przekracza już 780 mm słupka rtęci i nadal wzrasta. Ten układ w najbliższym czasie będzie wywierał decydujący wpływ na przebieg zjawisk pogodowych w naszym regionie, blokując cyrkulację zachodnią.

Zwrot na wschód [POGODA]

Redaktor | 19 lis 06:18 Nad północną Rosję schodzi wyż znad morza Karskiego, który rozbudowując się zablokuje drogę dla niżów z rodowodem śródziemnomorskim, kierujących się przez Bałtyk na północny wschód

Nasza jesień stabilna [POGODA]

Redaktor | 18 lis 06:16 Czekają nas teraz dość pogodne dni, gdyby nie fakt, że większość liści już opadła, można by mówić o dalszym ciągu złotej polskiej jesieni.

Stabilna i ciepła późna jesień [POGODA]

Redaktor | 17 lis 08:21 Najbliższe kilka dni upłynie przy pogodzie takiej jaka była wczoraj i będzie również dziś. Temperatury maksymalne układać się bedą w Bydgoszczy na poziomie 10 do 12 stopni

Ostatni zimny dzień [POGODA]

Redaktor | 15 lis 06:06 Sytuacja meteorologiczna nad Europą zrobiła się bardzo ciekawa. Zachodnią i środkową część kontynentu obejmuje niż Günther z centrum nad Niemcami.

Przestało padać [POGODA]

Redaktor | 14 lis 06:16 Z centrum Polski na wschód powoli przemieści się pofalowany front atmosferyczny, a wraz z nim strefa opadów. Nie zmieni to jednak u nas temperatury, już od kilku dni bowiem Bydgoszcz jest po zachodniej, chłodnej stronie tego frontu