Koniec ciepłego epizodu [POGODA]

Redaktor | 15 lip 06:47 Od zachodu nasuwa się zatoka niżowa „Yvonne” z frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa jeszcze nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie. Za frontem czeka nas jednak ochłodzenie.

Przebłysk lata [POGODA]

Redaktor | 14 lip 06:57 Słaby wyż ma centra nad Polską i Rumunią. Jednak od zachodu stopniowo nasuwa się płytka zatoka niżowa znad Niemiec. Jesteśmy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale od południowego zachodu zaczyna napływać cieplejsza masa powietrza. 

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Redaktor | 13 lip 05:56 Od Atlantyku po środkową Europę rozciąga się wyż. Będziemy w zasięgu klina wspomnianego wyżu, który niemieccy meteorolodzy nazwali „Yoann”. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Redaktor | 12 lip 07:54 Już wczoraj popołudniu pojawiły się w Bydgoszczy przejaśnienia, co sprawiło, że chłodna masa powietrza, którą sprowadziła do nas tylna część niżu „Wendy”, nieco się ogrzała.

Pochmurno i chłodno [POGODA]

Redaktor | 11 lip 08:16 Nad Polską od zachodu rozbuduje się klin wyżowy. Zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciągle pada [POGODA]

Redaktor | 10 lip 06:20 Pogodę kształtują aktualnie niże z frontami atmosferycznymi. Jesteśmy w zasięgu niżu znad północnych Niemiec i Pomorza zachodniego, w strefie frontu atmosferycznego. Południowa część Polski znajdzie się w ciepłym wycinku tego niżu, u nas jednak nadal będzie dość chłodno jak na lipiec.

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Redaktor | 9 lip 06:54 Będziemy nadal w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Wciąż napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | 8 lip 06:08 Początkowo będziemy pod wpływem klina wyżu Azorskiego, później stopniowo dostawać się będziemy w zasięg płytkiej zatoki niżowej. Chłodny front atmosferyczny, przemieszczać się będzie przez Polskę z zachodu na wschód. Nadal napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Lipiec na razie bez upałów [POGODA]

Redaktor | 7 lip 06:48 Jesteśmy na skraju wyżu „Xabi” znad Atlantyku. Z zachodu napływa powietrze polarno-morskie. Jutro jednak zaznaczy się wpływ skandynawskiego niżu „Wendy”. 

Nieco chłodniej [POGODA]

Redaktor | 6 lip 06:03 Jesteśmy w zasięgu zatoki związanej z niżem „Wendy” znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przechodzi chłodny front atmosferyczny. Za nim napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Fronty przechodzą i odchodzą [POGODA]

Redaktor | 5 lip 07:31 Nad Europą północną i wschodnią dominują niże. Natomiast centrum i południowy zachód kontynentu są w zasięgu wyżu. Do Polski napływa polarna morska masa powietrza, u nas nieco chłodniejsza.

Robi się pogodnie [POGODA]

Redaktor | 4 lip 08:24 Będziemy w zasięgu klina wyżu Azorskiego. Wieczorem przybliży się do nas strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem „Verena III” nad Skandynawią. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Redaktor | 3 lip 06:40 Jesteśmy w zasięgu niżu „Thekla” znad zatoki Fińskiej. Pozostajemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego, ale nad dzielnice zachodnie napłynie dziś nieco chłodniejsza i suchsza masa powietrza.

Ciągle pod wpływem niżów [POGODA]

Redaktor | 2 lip 07:01 Znajdujemy się w zasięgu płytkiego niżu znad Bałtyku z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływa chłodniejsze powietrze polarno- morskie.

Deszcze nie chcą nas opuścić [POGODA]

Redaktor | 1 lip 07:00 Front atmosferyczny, rozdzielający chłodniejsze powietrze od ciepłego, przebiega od rejonu Murmańska przez Rosję na wschód od państw Bałtyckich i następnie ugina się na zachód, przebiegając przez środkową Polskę, północne Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, aż nad Atlantyk.