Dziś będzie padać [POGODA]

Redaktor | 19 sie 06:10 Niż „Bernd” znajduje się wciąż nad morzem Norweskim i przemieszcza się bardzo wolno. Podobnie jego pofalowany front atmosferyczny, którego zachmurzenie wczoraj obserwowaliśmy.  Od Francji, przez basen morza Śródziemnego, Bałkany i Ukrainę, po zachodnią Rosję rozciąga się obszar wyżów. 

Pochmurno, jutro deszcz [POGODA]

Redaktor | 18 sie 07:52 Północny Atlantyk i część Europy, w tym Polska, objęte są wpływem dobrze znanego niżu „Bernd” znad Morza Norweskiego. Chmury, które zakryją nam nieboskłon dziś i jutro, to własnie zachmurzenia jego frontów.

Jest słonecznie, ale nadchodzi front [POGODA]

Redaktor | 17 sie 07:43 Na północ od wysp Brytyjskich wciąż znajduje się głęboki niż „Bernd” ze swoim systemem frontów atmosferycznych. Jeden z tych frontów dotrze do Polski w ciągu najbliższej doby i przyniesie zachmurzenie, które towarzyszyć nam będzie aż do poniedziałku, a może nawet dłużej. Front, przemieszczając się po nagrzanym podłożu nie przyniesie wielkich zmian temperatury, a...

Chwilowo pogodniej [POGODA]

Redaktor | 14 sie 07:19 Wyż Beatrix, z centrum nad Alpami objął swym zasięgiem całą Europę zachodnią. Również pogoda w Bydgoszczy kształtowana będzie pod jego wpływem.

W kratkę… [POGODA]

Redaktor | 13 sie 07:02 Wtorek przywitał nas bezchmurnym niebem nad Bydgoszczą. Nie oznacza ono jednak niestety pogody stabilnej. W najbliższych dniach będzie ona mocno zmienna. 

Parno i duszno, ale upału nie ma [POGODA]

Redaktor | 12 sie 05:09 Nad Europą dominują już niże z układami frontów atmosferycznych. Jednak wciąz odczywalny w Polsce będzie wpływ słabych wyżów, o których pisaliśmy wczoraj.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 11 sie 07:47 W czasie tak zwanego „długiego weekendu” będziemy mieli pogodę w najlepszym wypadku niestabilną, a w najgorszym — chłodną i deszczową

Urozmaicony weekend [POGODA]

Redaktor | 10 sie 07:49 Dziś będzie gorąco, parno i pochmurno. Być może spadnie deszcz, niewykluczone też są burze. Jutro słonecznie, pogodnie i… być może nieco chłodniej. Paradoks?

Szybkie zmiany, jutro burze [POGODA]

Redaktor | 9 sie 06:48 Niż atlantycki „Yap” jest już nad Irlandią, natomiast przekształcony „Xaver” — nad Rosją. Alpejski wyż „Andrea”, tak jak przewidywaliśmy, słabnie i odsunie się na wschód, zatrzymując się nad Ukrainą. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno–morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Mgnienie lata? [POGODA]

Redaktor | 8 sie 06:37 Niż, który utworzył się nad Suwałkami, jak przewidywaliśmy we wczorajszej prognozie, odejdzie na wschód.