Zimny wschodni wiatr [POGODA]

Redaktor | 23 lis 08:41 Nad Rosją cały czas znajduje się mroźny wyż „Quincy”, który całkowicie zablokował cyrkulację zachodnią, czyli wędrówkę niżów atlantyckich z zachodu na wschód, która to wędrówka jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i zgodnym z prawami fizyki. Wyż ten jednak słabnie — utrzyma się jeszcze kilka dni.

Zima przychodzi ze wschodu [POGODA]

Redaktor | 20 lis 06:06 Nad północno wschodnią część Rosji nasunął się zimny, dobrze rozbudowany wyż. Ciśnienie w jego centrum przekracza już 780 mm słupka rtęci i nadal wzrasta. Ten układ w najbliższym czasie będzie wywierał decydujący wpływ na przebieg zjawisk pogodowych w naszym regionie, blokując cyrkulację zachodnią.

Zwrot na wschód [POGODA]

Redaktor | 19 lis 06:18 Nad północną Rosję schodzi wyż znad morza Karskiego, który rozbudowując się zablokuje drogę dla niżów z rodowodem śródziemnomorskim, kierujących się przez Bałtyk na północny wschód

Nasza jesień stabilna [POGODA]

Redaktor | 18 lis 06:16 Czekają nas teraz dość pogodne dni, gdyby nie fakt, że większość liści już opadła, można by mówić o dalszym ciągu złotej polskiej jesieni.

Stabilna i ciepła późna jesień [POGODA]

Redaktor | 17 lis 08:21 Najbliższe kilka dni upłynie przy pogodzie takiej jaka była wczoraj i będzie również dziś. Temperatury maksymalne układać się bedą w Bydgoszczy na poziomie 10 do 12 stopni

Ostatni zimny dzień [POGODA]

Redaktor | 15 lis 06:06 Sytuacja meteorologiczna nad Europą zrobiła się bardzo ciekawa. Zachodnią i środkową część kontynentu obejmuje niż Günther z centrum nad Niemcami.

Przestało padać [POGODA]

Redaktor | 14 lis 06:16 Z centrum Polski na wschód powoli przemieści się pofalowany front atmosferyczny, a wraz z nim strefa opadów. Nie zmieni to jednak u nas temperatury, już od kilku dni bowiem Bydgoszcz jest po zachodniej, chłodnej stronie tego frontu

Detlef z Elvisem popsuły nam pogodę [POGODA]

Redaktor | 13 lis 05:58 Polska będzie w zasięgu niżu „Detlef”, którego główny ośrodek znad Włoch powędruje nad północny Adriatyk, a wtórny — „Elvis II”, przemieści się nad Bałtyk.

Wraca deszcz [POGODA]

Redaktor | 12 lis 06:11 W trakcie wycofywania się klina wyżowego na wschód zwiększy się różnica ciśnień i co za tym idzie, wzrośnie prędkość wiatru.

Paloma idzie na wschód. A za nim Elvis [POGODA]

Redaktor | 11 lis 06:03 Polska będzie w zasięgu wyżu „Paloma” z centrum przemieszczającym się znad Czech nad Ukrainę. Pod koniec dnia, nad północno–zachodnie krańce Polski, zacznie już nasuwać się niż „Elvis” znad wysp Brytyjskich.

Łagodna jesień [POGODA]

Redaktor | 10 lis 08:24 Rozległy wieloośrodkowy niż, ulegający ciągłym modyfikacjom, kształtuje pogodę w centralnej Europie.

Front chłodny [POGODA]

Redaktor | 9 lis 08:27 Wieloośrodkowy niż „Carletto” znad Wysp Brytyjskich, w ciągu ostatniej doby nadal przesuwał się na wschód. Jego zafalowany front chłodny, ułożony jest od Helsinek przez zachodni Bałtyk, pogranicze niemiecko-polskie i dalej po północny Adriatyk, środkowe Włochy, w stronę Tunezji. Front oddziela od siebie cieplejsze, polarne powietrze, które znajduje się po jego stronie...