Wielka susza… [POGODA]

Redaktor | 16 kwi 06:50 Mówimy wciąż o klęsce epidemii, jak nas spotkała i oczywiście słusznie, że o tym rozmawiamy, bo w tej sprawie świadomość zagrożenia jest kluczowa by skutecznie z nim walczyć. Ale przy tym niezauważona przechodzi druga klęska — susza. Towarzyszy nam ona już od paru lat i niestety z roku na rok jest gorzej.

Zachmurzy się. A potem znowu będzie ciepło [POGODA]

Redaktor | 15 kwi 06:45 Większość Europy jest pod wpływem rozległego wyżu „Nikolas” rozciągającego się skośnym wałem od wysp Brytyjskich po Bałkany. Nasz region, wraz całą północną częścią Polski, znajduje się na północ od tego wału, w zasięgu zatoki niżu „Ulrike” znad Skandynawii. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Za frontem przyszedł chłód [POGODA]

Redaktor | 14 kwi 06:45 Zapowiadane arktyczne powietrze rzeczywiście napłynęło, czego objawem jest dzisiejszy przymrozek. Bydgoskie lotnisko o godzinie 5.30 raportowało o temperaturze -3 stopnie.

„Tanja” przyniosła deszcz i zimno [POGODA]

Redaktor | 13 kwi 08:00 Polska jest w zasięgu zatoki niżowej związanej z tytułowym niżem, którego centrum znajduje się nad Finlandią. Z północy na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym z północy napłynie znacznie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Trochę zimy, trochę lata… [POGODA]

Redaktor | 11 kwi 04:17 Dziś odwróci się kierunek wiatru — zacznie wiać z południowego wschodu, a potem z południa. A to ozonacza powrót cieplejszej aury, niestety jednak na krótko.

Chłodniej [POGODA]

Redaktor | 10 kwi 06:53 Polska będzie pod wpływem wyżu „Max”, z centrum nad Danią, ale z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Nadchodzi przejściowe ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 9 kwi 07:39 Wyż „Loris” odsunął się nieco na południe, a od północy dosięgnie nas front chłodny, pochodzący od niżu „Saci”, którego centrum znajduje się aż nad morzem Białym.

Wiosna w pełni [POGODA]

Redaktor | 7 kwi 06:53 Dziś spodziewana jest najwyższa temperatura w tym cyklu pogodowym. W Bydgoszczy ma być w najcieplejszym momencie ponad 21 stopni.

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 3 kwi 07:25 Jesteśmy jeszcze pod wpływem niżu znad Finlandii, którego ośrodek znad zatoki Botnickiej przemieszcza się nad półwysep Kolski. Z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodniejsze, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.