Pogoda w Bydgoszczy 30 kwi 2018 | Redaktor
Bardzo ciepło. Skończy się deszczem lub burzą

Dziś pobity zostanie w Bydgoszczy rekord ciepła tej wiosny.

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Temperatura maksymalna osiągnie 26 stopni, w śródmieściu, gdzie zawsze jest cieplej, może sięgnąć 30. Stanie się to około godziny 14. Później jednak zacznie się chmurzyć, a temperatura będzie spadać. Około 18-tej zacznie padać deszcz i to dość intensywny, niewykluczona jest także burza. W czasie deszczu temperatura spadnie do około 18 stopni. Deszcz ustanie około 21-ej.

W nocy rozpogodzi się i wtedy temperatura spadnie do około 10 stopni. Jutro rano znów się zachmurzy, ale na krótko i raczej bez deszczu, przed południem spodziewane jest rozpogodzenie, choć mogą zdarzyć się krótkie, przelotne deszcze. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie około 18 stopni.

Ciśnienie, które dziś spadnie do 752 mm słupka rtęci (1002 hPa), już po wieczornym deszczu zacznie wzrastać, osiągając we wtorek 758 mm (1010 hPa), a w środę 764 mm (1019 hPa).

Sprawcą dzisiejszego deszczu i ochłodzenia jest niż, o którym pisałem wczoraj, a który przesuwa się znad Niemiec nad morze Północne. W chłodnym powietrzu, które ten niż przyniesie, zacznie się jednak na Polską budować ośrodek wyżowy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.17, zajdzie o 20.15. Dzień będzie trwał 14 godzin i 58 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor