Pogoda w Bydgoszczy 21 lip 07:30 | Redaktor
Burze nas ominęły [POGODA]

Niż „Theo”, który właśnie znajduje się nad Norwegią, prowadzi przez nasz kraj dwa fronty atmosferyczne

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:28

Atlantyckie powietrze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:31

Jak trudne jest prognozowanie opadów w okresie letnim, świadczyć może fakt, że IMGW wydał na dzisiejszą noc ostrzeżenia dla 12 powiatów województwa kujawsko pomorskiego o burzach z intensywnym deszczem i gradem. W Bydgoszczy tymczasem nie spadła ani kropla deszczu (przynajmniej wg dostępnych mi danych, być może są dzielnice, gdzie lokalny deszcz padał). Z radarów wynika, że strefa opadów przeszła zarówno północną jak i południową częścią województwa, zostawiając niemal suchy pas w części centralnej. Wielokrotnie już wspominaliśmy, że letnie opady deszczu mają taki właśnie charkater, składają się z licznych plam deszczu, przypominających podlewanie ogrodu konewką przez dziecko. 

Niż „Theo”, który właśnie znajduje się nad Norwegią, prowadzi przez nasz kraj dwa fronty atmosferyczne — ciepły i chłodny, w odstępie kilku godzin. Jesteśmy w polarno morskiej masie powietrza. W tym chłodniejszym powietrzu za frontem rozbudowuje się nad Europą zachodnią wyż „Yvonne”. Ciśnienie będzie rosło.

Dziś spodziewane jest w Bydgoszczy zachmurzenie umiarkowane i duże, w południe możliwe rozpogodzenia. Po południu mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna dziś jeszcze będzie dosyć wysoka, około 27 stopni. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W poniedziałek będzie chłodniej, zachmurzenie będzie nadal umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 22 stopni. Wieczorem należy spodziewać się intensywnego deszczu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.48, a zajdzie o 21.00. Dzień będzie trwał 16 godzin i 11 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor