Pogoda w Bydgoszczy 21 mar 2019 | Redaktor
Chmurne dni, choć ciśnienie wysokie [POGODA]

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i trzeba powiedzieć, że w tym roku mamy już wiosnę meteorologiczną ze wszystkimi jej zjawiskami

Nadchodzi przejściowe ochłodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:39

Wiosny ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:03

Cyrkulacja zachodnia, która nam towarzyszyła w ubiegłym tyodniu, jest bowiem zjawiskiem typowym dla wiosny, choć nieprzyjemnym, bo towarzyszą jej deszcze i silne wiatry. Zresztą cyrkulacja ta, czyli wędrówka układów niskiego ciśnienia znad Atlantyku na wschód, trwa wciąż w atmosferze, jednak odbywa się ona aktualnie przez północną Skandynawię, a nie przez Bałtyk.

Polska tymczasem znajduje się w zasięgu rozległego wału wyżowego, rozciągającego się od Atlantyku i obejmującego całą Europę, po Ural, z wyjątkiem właśnie Skandynawii. Jesteśmy w obszarze bardzo wysokiego ciśnienia, w pobliżu centrum wyżu, które znajduje się nad Czechami i Austrią. 

Pozostawać jednak będziemy pod chmurami frontowymi. Strefa zachmurzenia przesuwa się po północnych obrzeżach wyżu. Nie wykluczone są także słabe opady deszczu lub mżawki, zwłaszcza w nocy.

Jednakże, wzdłuż tej samej strefy brzegowej wyżu, po której przesuwa się zachmurzenie, zaczyna się  napływ ciepłego powietrza. Temperatura już przez całą dobę jest dodatnia i tak samo będzie w następnych dniach. Dziś w całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni. W Bydgoszczy będzie maksymalnie 11 do 12 stopni.

Jutro powinno być o 2 - 3 stopnie cieplej, a w sobotę możemy spodziewać się temperatur na poziomie 17 - 18 stopni. W niedzielę znów się nieco ochłodzi, ale przez cały weekend powinno być już słonecznie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.52, a zajdzie o 18.01. Dzień będzie trwał 12 godzin i 9 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor