Pogoda w Bydgoszczy 15 mar 2019 | Redaktor
Ciągle pada... i wieje [POGODA]

Na razie mamy niż Gebhard. Nad Atlantykiem utworzył się Igor. Ten będzie ostatnim, który przejdzie nad Bałtykiem przed zmianą typu pogody.

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Niże te wędrują z zachodu na wschód, po wejściu nad ląd zanikają, bo „paliwem napędowym” niżu jest para wodna, którą uzyskuje z oceanu. To ścieranie się wpływów oceanicznych z kontynentalnymi daje zjawiska właśnie takie, jakie od dwóch tygodni obserwujemy: opady deszczu, czasami ze śniegiem, silny i porywisty wiatr, a nawet burze. Towarzyszy temu  zmienność temperatury o kilkanaście stopni w krótkim czasie. 

Taka pogoda potrwa jeszcze przez kilka dni, po czym zacznie się rozbudowywać, również nad Polską, układ wyżowy. 

Dziś będzie w Bydgoszczy zachmurzenie duże lub całkowite. Będzie padał deszcz - w ciągu dnia słaby, a wieczorem silniejszy. Wiatr rano się uspokoił, ale w ciągu dnia znów będzie doraz silniejszy, a w nocy, kiedy centrum niżu przechodzić będzie wzdłuż polskiego wybrzeża, jego prędkość przekroczyć może 40 km/h, w porywach nawet 100. Tego rzędu prędkości dają wiatrom niestety siłę niszczycielską. Mogą spadać gałęzie drzew, powinniśmy też zadbać, czy w obejściu domu lub na zewnętrznych parapetach nie ma przedmiotów, które wiatr może  porwać. Nie chodzi tylko o to, że je stracimy, ale mogą one stać się niebezpiecznymi „pociskami”. Wiać będzie z zachodu. Temperatura maksymalna dziś nie przekroczy raczej 7 stopni. 

Jutro pogoda i temperatura podobna, ale wiatr i deszcz będą już słabsze, po południu mogą pojawić się przejaśnienia lub rozpogodzenia. Ciśnienie zacznie rosnąć. W nocy z soboty na niedzielę wiatr osłabnie i zmieni kierunek na południowy. Zacznie napływać cieplejsze powietrze.  W niedzielę nie powinno już padać, z wyjątkiem ewentualnych słabych, przelotnych deszczy, a temperatura wzrośnie do około 15 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.03, a zajdzie o 17.52. Dzień będzie trwał 11 godzin i 49 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor