Pogoda w Bydgoszczy 9 maj 05:55 | Redaktor
Ciemno szaro i ponuro [POGODA]

Niż, który obejmuje całą Europę zachodnią, dosięga nas swoim wschodnim brzegiem.

Wróciła jesienna szaruga [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Będzie padać dziś w nocy. I to mocno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:15

Układ niżowy na zachodzie, a wyżowy na wschodzie, umożliwia wprawdzie napływ cieplejszego  powietrza i to właśnie działoby się w dniach następnych, gdyby nie fakt, że niż Yukon nie pozostanie w tym miejscu, ale przesunie się na północ, a my znajdziemy się po jego stronie południowej. Od zachodu natomiast rozbudowywać się będzie kolejny, tym razem  bardzo potężny i rozległy wyż, który zapanuje już w najbliższy weekend nad całą zachodnią Europą. Dobrze nam znany niż usadowi się natomiast ostatecznie na Bałtyku, ściągając do nas swoją zachodnią stroną chłodne powietrze. Jest to kolejny przykład na działanie jednego z podstawowych praw meteorologii, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. 

Najcieplejszym dniem będzie piątek (18–20 stopni). Kolejne, wskutek działania opisanego wyżej procesu będą coraz chłodniejsze, aż do poniedziałku. Od wtorku możemy wprawdzie spodziewać ocieplenia, ale jest to już perspektywa dość odległa, a sprawdzalność tak długoterminowych prognoz — niewielka. 

Dzisiaj natomiast czeka nas pochmurny i deszczowy dzień. Padać zacznie najprawdopodobniej około południa. Temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni (tu mamy rożnicę między modelami, prognoza którą podajemy, wynika z modelu WRF, UM przewiduje o 5 stopni mniej, GFS pośrednio – 13 stopni).  Wiatr będzie umiarkowany, południowo wschodni, po południu słabnący. Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, nieco cieplej. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.00, a zajdzie o 20.30. Dzień będzie trwał 15 godzin i 30 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor