Pogoda w Bydgoszczy 12 gru 2017 | Redaktor
Ciepło, ciepło, potem zimniej [AKTUALIZACJA 14:00]

Wikipedia

Od rana ciepło, ale już wkrótce zacznie silniej wiać i temperatura będzie spadać.

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39
PROGNOZA 14:00
 
Temperatura w Bydgoszczy już zaczęła spadać, przy coraz silniejszym wietrze z południowego zachodu, skręcającym na zachodni. Wieczorem w Bydgoszczy będzie około +3 stopnie, jutro rano +1. W nocy może pokrobić słaby deszcz. Ciśnienie jeszcze do jutra rana będzie szybko rosnąć do około 760 mm Hg, po czym równie szybko zacznie spadać. 
 
Jutro pogoda bardzo podobna do dzisiejszej, tyle, że będzie chłodniej (od 1 do 2 stopni). Za to wiatr osłabnie, więc tak zwana temperatura odczuwalna może nawet się podnieść. Dodajmy, że zużycie opału też w dużej mierze zależy od tej "odczuwalnej" temperatury, dlatego przy bezwietrznym mrozie często łatwiej ogrzać dom niż przy dodatniej temperaturze z wiatrem.
 
Pogodyn
 
 
PROGNOZA 11:30
 
Obecna sytuacja pogodowa jest o tyle ciekawa, że pozwala obserwować, jak procesy pogodowe w skali globalnej wpływają na pogodę lokalną. W naszych prognozach interesuje nas Bydgoszcz i okolice, a zjawiska na naszym niebie zależą od procesów zachodzących nad północnym Atlantykiem. Jak być może pamiętamy ze szkolnych lekcji geografii, jednym z ciekawszych fenomenów Atlantyku jest Gulf Stream, czyli Prąd Zatokowy, który transportuje  ciepłe wody z okolic równika, wzdłuż wybrzeży Ameryki , następnie, już jako Prąd Północnoatlantycki opływa Wyspy Brytyjskie i dociera w okolice Norwegii, powodując, że kraj ten jest o wiele cieplejszy niż wynikałoby to z jego szerokości geograficznej. 
 
Ten właśnie prąd, niesie zasoby energii cieplnej, które gdy spotykają się z chłodem arktycznym napierającym od północy, powodują powstawanie niży (cyklonów). One przemieszczają się szybko w kierunku Europy i kształtują u nas jesienną pogodę. Jeden z nich, przemieszczając się wczoraj nad Bałtykiem, zupełnie zanikł a jego chumury wyparowały. Nadchodzi jednak kolejny niż i związany z nim front chłodny. Wtargnie do nas najbliższego wieczoru i nocy chłód arktyczny, który obecnie przemieszcza się nad Niemcami. 
 
Ale ochłodzenie nie potrwa długo. Już w czwartek następny niż przyniesie kolejny głęboki spadek ciśnienia, deszcz ze śniegiem i powolny wzrost temperatury. Taka zmienna pogoda potrwa dopóty, dopóki owe powstające nad Atlantykiem aktywne niże nie połączą się w niż stacjonarny, który zwykle w takich sytuacjach tworzy się gdzieś w rejonie Islandii. Na razie jednak mamy pogodową huśtawkę. 
 
Dziś temperatura spadająca od 7 stopni do 3 wieczorem. Jutro rano 1 -2 stopnie powyżej zera i tak będzie przez cały dzień. W czawartkową noc może być przymrozek, po którym przyjdzie wspomniany już deszcz ze śniegiem i ocieplenie. Ciśnienie cały czas wzrasta, w środę osiągnie 760 mm Hg i zacznie spadać.      
 
Pogodyn
 
PROGNOZA 7:30
 
Dwudniowe ocieplenie, które zapowiadaliśmy, trwa. Rano na termometrach w Bydgoszczy była 6 stopni. Już wkrótce jednak zachodni wiatr zacznie się wzmagać, osiągając w porywach do 70 km/h. Jest to pierwszą oznaką nadchodzącego chłodnego frontu atmosferycznego. W ciągu dnia temperatura spadnie. Wieczorem bedzie około 3 stopnie. Ciśnienie wynosi 743 mm słupka rtęci (991 hPa) i będzie rosnąć. Wieczorem osiągnie około 750, a jutro rano nawet 760 mm. Deszcz, jeśli się zdarzy, będzie słaby i krótkotrwały. 
 
Jutro dalsze ochłodzenie do około zera stopni. 
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor