Pogoda w Bydgoszczy 4 gru 2018 | Redaktor
Cyklon nad Bałtykiem, a u nas wciąż pada [POGODA]

Niż znad Atlantyku w nocy był już nad Norwegią, stamtąd przesuwa się nad Bałtyk i słabnąc będzie wzdłuż tego morza wędrował na północny wschód.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Powtarzaliśmy tu już wielokrotnie jedną z podstawowych zasad meteorologii, że niż (na półkuli północnej) obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jasnym przeto jest, że niż, wędrując na wschód, początkowo będzie "pompował" po swojej wschodniej stronie powietrze cieplejsze z południa, a po przejściu, "przez plecy" ściągnie zimne powietrze arktyczne. Tak właśnie się stanie w drugiej części tygodnia.

Dziś w Bydgoszczy będzie jeszcze ciepło, z temperaturą początkowo równą około +8 stopni, która w ciągu dnia spadać będzie do około +5 stopni wieczorem. Niebo będzie pochmurne, a rano i przed południem będzie padał deszcz. Wiatr stanie się silniejszy, z prędkością około 20 km/h, w porywach do 50 km/h, zachodni.

W zimnym powietrzu z niżem zacznie budować się wyż. Pod jego wpływem znajdziemy się od środy, ciśnienie więc wzrośnie, a temperatura spadnie. W środę będzie więc w ciągu dnia około 4 stopni, a następnej nocy można już spodziewać się temperatur ujemnych. Wiele wskazuje na to, że czwartek przyniesie opady śniegu i śniegu z deszczem, a to wszystko przy temperaturze niewiele powyżej zera, ale jednak dodatniej. Na drogach może być nieciekawie.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.43 a zajdzie o 15.33. Dzień będzie trwał 7 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor