Pogoda w Bydgoszczy 18 maj 2019 | Redaktor
Czy jest szansa na sobotę bez deszczu? [POGODA]

Wczoraj mieliśmy w Bydgoszczy maksymalnie 18,4 stopnia, dziś rano, o 7-mej było 12 stopni. W ciągu dnia będzie 23 – 25.

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

Jesteśmy pod wpływem niżu znad Niemiec, który służba DWD nazwała „Axel”, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Nad Finlandią jest stary wyż „Neyvi”, pomiędzy nimi zaciągana jest ciepła i wilgotna masa powietrza znad morza Czarnego.

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno, możliwe są jednak przejaśnienia. Deszcz w wysokich temperaturach nie jest łatwy do prognozowania, bo w takich masach powietrza opady mają charkater przelotny, punktowy. Po południu strefa takich przelotnych opadów będzie przechodzić z południowego wschodu na północny zachód po wschodniej stronie linii wyznaczonej mniej więcej przez miasta Słupsk – Bydgoszcz – Łódź – Przemyśl. Czy któraś z tych chmur opadowych zahaczy o Bydgoszcz — zobaczymy. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, wschodni, skręcający na południowy. 

Jutro deszcz i burze są o wiele bardziej prawdopodobne, temperatura utrzyma się mniej więcej na tym samym poziomie, wiatr będzie umiarkowany, w czasie burz porywisty, przeważnie wschodni.

Ten typ pogody utrzyma się przez mniej więcej tydzień. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.45, a zajdzie o 20.44. Dzień będzie trwał 15 godzin i 59 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor