Pogoda w Bydgoszczy 12 maj 2019 | Redaktor
Deszcz nad ranem, deszcz w południe, deszcz wieczorem... [POGODA]

W Bydgoszczy już zaczęło padać i opady te trwać będą dziś przez cały dzień

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

W południe deszcz zacznie być bardzo intensywny, może zmienić się w ulewę. Opady przyniósł front ciepły niżu Zacharias. Niż ten odsunął się już na południe, jego centrum znajduje się nad Italią, ale słaba zatoka i wspomniany front sięgają Polski. Za frontem ciepłym niże zawsze prowadzą front zimny, ważniejszym natomiast czynnikiem ochłodzenia będzie nasuwanie się od zachodu chłodnego wyżu „Neyvi”. Trzeba pamiętać, że wyż na zachodzie a niż na wschodzie oznacza napływ zimnego powietrza z północy, układ odwrotny zaś — przepływ ciepłego powietrza z południa. 

Temperatura w Bydgoszczy już spadła i rano wynosiła 7 stopni. W ciągu dnia wzrośnie do około 10 – 12 stopni. W ciągu najbliższych 3 – 4 dni temperatury maksymalne raczej nie przekroczą 15 – 16 stopni. Deszcz dziś wieczorem lub w nocy padać przestanie, nadal jednak będzie pochmurno. Jutro możliwe będą niewielkie przejaśnienia, ale we wtorek znaów zachmurzenie całkowite, raczej już bez opadów. 

Wiatr będzie umiarkowany, momentami dość silny, w porywach może osiągać około 50 km/h, wiać będzie cały czas z północy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.55, a zajdzie o 20.35. Dzień będzie trwał 15 godzin i 40 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor