Pogoda w Bydgoszczy 24 maj 06:51 | Redaktor
Do końca maja o pogodzie decyduje Bernard [POGODA]

Nadchodzący weekend będzie dość chłodny, choć ochłodzenie nie powinno być tak głębokie, jak się początkowo wydawało.

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:28

Atlantyckie powietrze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:31

Nad południową Norwegią znajduje się centrum niżu, który niemieckie służby meteorologiczne nazwały „Bernhard”. Będzie on się rozbudowywał i wkrótce obejmie całą Europę środkową. On też, a ściślej prowadzony przezeń front chłodny, przyniósł wczorajsze ochłodzenie, wczoraj w ciągu dnia w Bydgoszczy w najcieplejszym momencie było 16,4 stopnia, a w nocy temperatura spadła do 9 stopni. Nad Czechami i Niemcami znajduje się wyż „Ophelia”, który wkrótce zaniknie. Pozostajemy cały czas w tej samej, chłodnej masie powietrza, ale ze względu na mniejsze dziś zachmurzenie i związane z tym nasłonecznienie, dziś spodziewać się możemy temperatury maksymalnej rzędu 19 - 20 stopni. Ciśnienie powoli spada.

Deszcz nie jest dziś wykluczony, ale jest mało prawdopodobny, jeśli wystąpi, to raczej wieczorem jako niewielki, przelotny opad. Wiatr będzie słaby z kierunków zmiennych.

Jutro znów będziemy mieć większe zachmurzenie, a w związku z tym spadnie też temperatura. Będzie 15 – 17 stopni. Podobnie będzie w niedzielę. Ponadto w weekend wiatr będzie zachodni, znacznie silniejszy niż dziś, około 20 km/h, w porywach do 50 km/h.

Od poniedziałku, a być może już od niedzielnego wieczora, wrócą prawdopodobnie deszcze.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.37, a zajdzie o 20.54. Dzień będzie trwał 16 godzin i 17 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

   

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor