Pogoda w Bydgoszczy 3 mar 2019 | Redaktor
Dziś 10 stopni, jutro aż 15. Ale będzie padać [POGODA]

Dziś całkowicie zmieni się typ pogody w naszym regionie i w całej Polsce

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Wieloośrodkowy niż, któremu niemieccy meteorolodzy nadali aż trzy imiona (Zeus, Aleksander i Bennet), jedną „nogą” jest już nad Szwecją.  Główny, najgłębszy jego ośrodek wciąż jeszcze leży nad morzem Norweskim. 

Dziś przejdzie przez nasz region pierwszy front ciepły tego niżu. Temperatura wzrośnie do około 10 stopni, a z frontowych chmur po południu zacznie padać deszcz. Jutro dotrze kolejny front ciepły, który podniesie temperaturę aż do 15 stopni. Na tym jednak ocieplenie się zakończy.  We wtorek i następne dni temperatura wróci do poziomu około 10 stopni. 

Najbardziej intensywny deszcz przewidziany jest na niedzielny wieczór i noc. Ponownie będzie padać w poniedziałek w ciągu dnia. Najbardziej jednak charkaterystyczną cechą pogody na skraju układów niskiego ciśnienia jest wiatr. Jest on tym silniejszy im niż jest głębszy, a dokładniej - im większy jest tak zwany gradient ciśnienia, czyli, mówiąc obrazowo jak stromo zmienia się ciśnienie z odległością od centrum.

W niedzielę po południu zachodni wiatr będzie wiał w Bydgoszczy z szybkością około 30 km/h, a w poniedziałek ok. 40 km/h. W porywach siła wiatru może być nawet dwukrotnie większa. Ciśnienie będzie gwałtownie spadać. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.31, a zajdzie o 17.30. Dzień będzie trwał 10 godzin i 59 minut. Do równonocy wiosennej została jeszcze godzina różnicy, o taką wartość zwiększy się długość dnia przez dwa tygodnie. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor