Pogoda w Bydgoszczy 17 cze 06:34 | Redaktor
Dziś i jutro — pogoda marzeń [POGODA]

W chłodnym powietrzu, które przyszło za frontem atmosferycznym, uformował się nad Niemcami wyż „Tale”.

Stabilna i ciepła późna jesień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:21

Ciepły weekend [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 16 lis 08:46

Obejmuje on już prawie całą Europę, z wyjątkiem wysp Brytyjskich, nad którymi wciąż aktywny jest niż „Klaus”.

Centrum wyżu będzie przesuwać się na wschód i dzisiejszej nocy przejdzie przez Polskę. Zmieni się wtedy kierunek napływu powietrza. Na razie, dopóki wyż jest na zachodzie, mamy napływ z północy. W nocy, kiedy już centrum niżu znajdzie się po naszej północnej a potem wschodniej stronie, kierunek ten zmieni się na wschodni, a poźniej południowo wschodni.

Czekają nas dwa pogodne dni o umiarkowanej temperaturze — dziś i jutro. Zachmurzenie będzie małe, temperatura maksymalna wyniesie 23 – 25 stopni, wiatr będzie słaby, dziś północny, jutro wschodni i południowo wschodni. Ciśnienie utrzymuje się na wysokim poziomie, około 767 mm słupka rtęci, czyli 1023 hPa. W nocy temperatura minimalna wyniesie około 15 stopni. Najchłodniejsza była miniona noc — 12 stopni.

Po tych dwóch dniach nastąpi załamanie pogody, w środę lub czwartek, gdy wyż odejdzie na wschód i „wpuści” do nas niż znad Atlantyku, przyjdzie z tym niżem front ciepły, z obfitym deszczem, a następnie upał w Boże Ciało, po czym nadejdzie kolejny front chłodny. Pamiętajmy jednak, że dokładność prognozy jest tym mniejsza, im dalszy jej termin.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.17. Dzień będzie trwał 16 godzin i 56 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor