Pogoda w Bydgoszczy 28 sty 2019 | Redaktor
I po zimie [POGODA]

Oczywiście nie mam na myśli nadchodzącej wiosny. Ale pierwsza poważniejsza fala mrozów tej zimy właśnie się zakończyła.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Zapowiedziana przez nas oscylacja temperatury wokół zera jest dziś rano w Bydgoszczy bardzo dobrze widoczna. Wczoraj temperatura przekroczyła zero o godzinie pierwszej po południu. O trzeciej w nocy znów spadła nieco poniżej zera - ale nieznacznie. Stacja IMGW odnotowała -0,4 stopnia. Raport METAR bydgoskiego lotnicka podawał o 4.30 temperaturę 0 stopni. Natomiast IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących: od godz. 13:55 dnia 27.1.2019 do godz. 09:00 dnia 28.1.2019 prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Niż Martin dotarł nad Danię i południową Szwecję. Nie przesunie się on o wiele dalej na wschód. Nad Bałtykiem wypełni się zimnym powietrzem i zaniknie. Nad Adriatykiem usadowił się natomiast niż Noah i on połączy się za kilka dni z kolejnym niżem znad Atlantyku, który teraz ma centrum między Grenlandią i Islandią. Temu niżowi Niemcy nie zdążyli jeszcze nadać imienia, ale to on w ciągu najbliższego tygodnia zapanuje nad kontynentem. 

W ciągu dnia będzie dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie wystąpią opady wspomnainego już marznącego deszczu. Mogą wystąpić silne zamglenia, lub mgły ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy +2 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, 5-15 km/h, z kierunków południowych.
Ciśnienie będzie wzrastać.

W nocy znów temperatura spadnie w okolice zera lub nieco poniżej. Jutro pogoda podobna będzie do dzisiejszej.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.39, a zajdzie o 16.23. Dzień będzie trwał 8 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor