Pogoda w Bydgoszczy 8 lis 06:46 | Redaktor
Jesiennie, ale z przejaśnieniami [POGODA]

Nad Europą przesuwa się na wschód wieloośrodkowy niż „Carletto” z ośrodkami nad morzem Północnym i zatoką Genueńską, a od wybrzeży Grenlandii ku wyspom Brytyjskim zmierza wielki niż „Detlef”

Od piątku wracają deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Początek czerwca niezbyt ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Przez cały długi weekend, czyli aż do 11 listopada pogodę w polsce będą kształtowały niże, ale — podobnie ja wczora w Bydgoszczy — nie we wszystkie dni będzie pochmurno i deszczowo. Zwłaszcza  w poniedziałek powinno się rozpogodzić.

Dość niespodziewane wczorajsze i nocne rozpogodzenie w Bydgoszczy zakończyło się spadkiem temperatury do zera i mgłą  znajdzie się w zasięgu rozległego niżu. Poranek będzie mglisty. W ciągu dnia zachmurzenie będzie pozątkowo zmniejszało się do umiarkowanego, ale wieczorem ponownie się zwiększy. Słabe opady deszczu mogą się pojawić pod koniec dnia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 10 stopniu. Wiatr początkowo słaby, później będzie się wzmagał do umiarkowanego i lokalnie porywistego, z południowego wschodu.

W sobotę nad Polskę nasunie się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Temperatura maksymalna spadnie do 8 stopni. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, skręcający na zachodni.

W niedzielę deszcz przeniesie się do województw wschodnich i południowowschodnich. U nas opadów raczej nie będzie, może się nawet rozpogodzić. Stopniowo się jednak ochłodzi: maksymalna temperatura wyniesie około 7 stopni. Osłabnie już wiatr, będzie umiarkowany, zachodni i północny.

W święto Niepodległości nad Polską rozbuduje się słaby wyż, co oznacza, że pogoda powinna się poprawić. Będzie przeważnie sucho, dzień ma być pogodniejszy w znacznej części kraju. Temperatura wyniesie w Bydgoszczy około 8 stopni. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.59, a zajdzie o 16.03. Dzień będzie trwał 9 godzin i 4 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor