Pogoda w Bydgoszczy 8 cze 2019 | Redaktor
Już tydzień bez deszczu [POGODA]

Ostatni deszcz spadł w centrum Bydgoszczy 1 czerwca. Wczoraj pokropiło w Fordonie. Dziś być może popada po południu, ale nie jest to pewne.

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Wokół Bydgoszczy być może tez wczoraj gdzieniegdzie padało — podaję tu dane staji meteo z Bydgoszczy. Wiadomo, że deszcz wczoraj padał w Borach Tucholskich.

Następne chmury, z których może padać deszcz, przejdą nad naszym regionem we wtorek i środę przyszłego tygodnia. Potem będziemy mieli kolejne dni suche.

Front chłodny, który wczoraj powoli przemieszczał się nad naszym regionem, przyniósł w naszej części kraju kilkustopniowe ochłodzenie, zapowiadane opady i burze jednak nie wystąpiły. Temperatura maksymalna wyniosła wczoraj w Bydgoszy 25,8 stopni, my zapowiadaliśmy 27. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami, oceniając ich prawdopodobieństwo na 80%. Ziściło się jednak to, czego prawdopodobieństwo wynosiło 20% — czyli susza.  

Dzisiaj będziemy pod wpływem płytkiej zatoki niżu Ivan i rozbudowującego się zgodnie z przewidywaniami klina wyżu znad Alp (otrzymał on już od Niemców swoje imię — „Renate”). Będzie się on przesuwał na wschód, zmieniając przepływ powietrza w naszym regionie i wtedy właśnie mogą wystąpić burze. Temperaturta maksymalna dziś podobna będzie do wczorajszej — około 25 stopni. 

Jutro w całym kraju powinno być pogodnie, bez opadów i burz, nadal temperatura nie przekroczy 25℃ w cieniu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.22, a zajdzie o 21.11 Dzień będzie trwał 16 godzin i 48 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor