Pogoda w Bydgoszczy 17 lip 06:39 | Redaktor
Letniego chłodu dni ostatnie [POGODA]

Niż Rico, którego front chłodny przyniósł nam wczoraj kolejne ochłodzenie, przesunął się znad Bałtyku nad Estonię

Po wyżu Ekart już tylko wspomnienie

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:27

Od jutro trochę cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 sty 08:18

Nad Niemcy z kolei przeszedł wyż Xandra, który dotąd miał swój ośrodek nad wyspami Brytyjskimi. Wyż ten słabnie, ale i tak odegra istotną rolę w globalnym przeksztłceniu pogody. Przesunie się on nad Europę środkową i w końcu nad Ukrainę, tworząc wraz z wyżem Azorskim potężny wał, obejmujący całe południe kontynentu.  Z kolei nad Skanynawią utworzy się jeszcze jeden wyż, który zablokuje cyrkulację zachodnią. Już od soboty napłynie do nas powietrze tropikalne i wrócą temperatury prawdziwie letnie -- powyżej 25 stopni.

Dziś jeszcze znajdujemy się w chłodnej, polarno morskiej masie powietrza, Rano niebo w Bydgoszczy było bezchmurne. W ciągu dnia wystąpi wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni. Temperatura maksymalna, podobnie jak wczoraj, nie przekroczy 22 stopni.

Jutro więcej słońca, zwłaszcza przed południem. Temperatura będzie o 1 - 2 stopnie wyższa. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.43, a zajdzie o 21.05. Dzień będzie trwał 16 godzin i 22 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor