Pogoda w Bydgoszczy 8 wrz 07:43 | Redaktor
Między frontami [POGODA]

Mamy zdecydowaną zmianę typu pogody, którą przepowiedzieliśmy dość precyzyjnie.

Zehra i Bianca [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Decudujące procesy miały miejsce nad zachodnią Europą. Od strony francuskiego południowego wybrzeża wdarło się w piątek nad morze Śródziemne chłodne powietrze atlantyckie i utowrzył się niż „Hans”. To dzięki niemu ustalił się kierunek przepływu mas powietrza atlantyckiego na wschód. Ale niż ten odegra jeszcze swoją rolę w Polsce, będzie bowiem przesuwał się na północny wschód, w kierunku Bałtyku i w poniedziałek znajdzie się nad zachodnią Polską, przynosząc kolejne deszcze. 

Granica między powietrzem ciepłym a zimnym przebniega obecnie południkowo, cieplejsze powietrze znajduje się na wschodzie Polski. Wspomniany niż pozwoli w poniedziałek początkowo na „recydywę” trochę cieplejszego powietrza, ale wraz deszczem. Jednak po przejściu niżu nad Bałtyk, powróci cyrkulacja zachodnia, ściągająca wciąż chłodne atlantyckie powietrze. 

W niedzielę będzie w Bydgoszczy pochmurno z możliwymi przejaśnieniami. Niewyklucozne, ale mało prawdopodobne są dziś słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie dziś 16 do 18 stopni. Wiatr będzie słaby, zmienny.

W nocy nadal pochmurno i raczej bez deszczu. Temperatura minimalna około 10 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich.

W poniedziałek opady deszczu, miejscami również burze. Nastąpi, jak już wspomnieliśmy, przejściowe ocieplenie. Temperatura maksymalna mimo deszczu wyniesie 22 – 24 stopnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. 

We wtorek powrót chłodu, ale w drugiej połowie tygodnia możemy się spodziewać kilkudniowego ocieplenia. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.10, a zajdzie o 19.20. Dzień będzie trwał 13 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor