Pogoda w Bydgoszczy 1 gru 08:34 | Redaktor
Między jesienią a zimą [POGODA]

Utrzymuje się chłodne powietrze w naszym regionie i w całej Polsce

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58
 
Wczoraj mieliśmy dzień słoneczny. Dziś od rana widoczne jest zachmurzenie, które nasunęło się znad Niemiec. Spowodowało ono nieznaczny wzrost temperatury — wieczorem mieliśmy w Bydgoszczy +0,2 stopnia, dziś rano — +0,7. Ta tendencja utrzyma się także w ciągu dzisiejszego dnia, której sprzyjać będzie zmieniający się kierunek napływu powietrza z zachodniego na południowo zachodni. 

W Bydgoszczy przewidywana jest dziś temperatura maksymalna około +3 stopnie, bez opadów w ciągu dnia, ale z zachmurzeniem dużym lub całkowitym. Dopiero wieczorem możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy dziś utrzyma się powyżej zera, dopiero rano możliwy jest lekki przymrozek. 

Wspomniane chmury znad Niemiec związane są z frontem niżu atlantyckiego „Olaf” znad zatoki Biskajskiej.  Nad Alpami znajduje się jego zatoka, z której utworzy się płytki niż.

Od jutra znów zacznie się wyraźne ożywienie w atmosferze i wzrost prędkości wiatru, spowodowane nasuwaniem się znad Bałtyku i zachodnich Niemiec aktywnego frontu chłodnego. Spodziewane są słabe lub umiarkowane opady śniegu z deszczem i deszczu, prawdopodobnie począwszy od południa. Za frontem znów napływać będzie chłodniejsze powietrze, wystąpią  opady przelotne deszczu ze śniegiem i deszczu, oraz towarzyszący im silny porywisty wiatr północno–zachodni. 

W nocy z poniedziałku na wtorek, jak już zapowiadaliśmy, może być nawet do minus 4 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.39, a zajdzie o 15.34. Dzień będzie trwał 7 godzin i 55 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor