Pogoda w Bydgoszczy 17 maj 2019 | Redaktor
Mokry maj na półmetku — będzie jeszcze więcej deszczu [POGODA]

Temperatura wczoraj w Bydgoszczy nie osiągnęła wprawdzie prognozowanych 18 stopni. Było 15. To i tak cieplej niż w poprzednie dni. A nadchodzi czas bardzo ciepły — w sobotę ma być 25 stopni

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

Ocieplenie jest jednak faktem. Dziś rano temperatura w Bydgoszczy wyniosła 12,4 stopnia, wczoraj o tej samej porze było 10 stopni, a przedwczoraj 6 stopni.

Zła wiadomość jest taka, że nie będzie to piękne, słoneczne, upalne lato. Będą parne, duszne dni, z licznymi burzami i deszczami, a być może ulewami. Jest tak dlatego, że ciepłe powietrze, które napływa, jest bardzo bogate w parę wodną. Powietrze wilgotne jest, jak to określamy w mowie potocznej, ciężkie, duszne. Czasem zdarza się mylić wilgotność powietrza z rześką bryzą, z jaką mamy do czynienia nad morzem. Bryza jest jednak zupełnie czymś innym — nie zawsze jest to powietrze wymieszane z parą wodną, ale często drobne, mikoskopijnych rozmiarów kropelki wody morskiej, niesione przez wiatr. Para natomiast, określająca wilgotność powitrza, o jakiej mówimy w meteorologii, jest gazem, o przezroczystości takiej samej jak powietrze, a więc niewidzialnym. Mgiełka, którą widzimy, np. nad czajnikiem, to już tak naprawdę efekt skroplenia pary wodnej. Takimi samymi skroplinami są chmury, które w wilgotnym powietrzu tworzą się obficie. Dlatego też najbliższe dni będą charakteryzować się sporym zachmurzeniem. 

Dzisiaj początkowo będziemy mieli syndrom pogody dnia wczorajszego. Temperaturę maksymalną oszacować można między 15 a 18 stopni. Zachmurzenie początkowo będzie całkowite, z opadami deszczu, chwilami intensywnymi, po południu mozliwe przejaśnienia i rozpogodzenia. Wiatr będzie słaby, z kierunków zmiennych. 

Jutro już będzie zdecydowanie cieplej. Temperatura może sięgnąć 25 stopni, i jest szansa, że sobota przejdzie bez deszczu. W niedzielę również będzie ciepło, ale bardzo prawdopodobne są burze. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.47, a zajdzie o 20.43. Dzień będzie trwał 15 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor