Pogoda w Bydgoszczy 22 lip 06:30 | Redaktor
Na północnym skraju wyżu [POGODA]

Tak jak zapowiadaliśmy, po przejściu frontu chłodnego, nad Europą zachodnią rozbudowuje się wyż „Yvonne”. 

Zima do nas nie doszła. Powrót jesieni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:48

Deszcz ze śniegiem i gołoledź [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 03:22

Po jego północnej krawędzi trwa jednak nadal cyrkulacja zachodnia. Znad Atlantyku wędruje ku kontynentowi zespół dwóch niżów z frontami atmosferycznymi. Według większości modeli numerycznych przyniosą one w Bydgoszczy intensywny deszcz dziś w nocy i jutro rano. Jednak model GFS przewiduje, że opad ten zaniknie zanim do nas dojdzie. Bardziej wiarygodna wydaje się jednak zgodna prognoza modeli UM i WRF, należy więc raczej być przygotowanym na solidny deszcz od około 1 w nocy do 8 rano, a nawet dłużej. 

Dziś w ciągu dnia spodziewane jest w Bydgoszczy zachmurzenie małe lub umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 do 24 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i spodziewamy się wspomnianych już opadów deszczu. Temperatura minimalna około 15 stopni. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i zachodni.

Jutro będzie chłodniej. Temeratura maksymalna może nawet nie przekroczyć 20 stopni, przy dużym lub całkowitym zachmurzeniu.  Od środy jednak spodziewamy się znacznego wzrostu temperatur — nadchodzi wielokrotnie już zapowiadana fala upałów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.50, a zajdzie o 20.58. Dzień będzie trwał 16 godzin i 8 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor