Pogoda w Bydgoszczy 19 sty 08:20 | Redaktor
Nadal pod wpływem Ekarta [POGODA]

Pogodę u nas kształtuje klin wyżu „Ekart” z centrum nad wyspami Brytyjskimi. Napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Poniedziałkowe rozpogodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:00

Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:11

Mimo wysokiego ciśnienia, raczej nie będzie dziś wiele słonecznej ani mroźnej pogody. Wyż natomiast sprzyja — dzięki zjawisku zwanemu inwersją osiadania — tworzeniu się smogu. Przejaśnienia lub rozpogodzenia możliwe sa dziś po południu. Polega to na tym, że unoszące się w górę dymy i pyły zatrzymywane są przez zalegającą wyżej warstwę cieplejszego powietrza.  Dlatego smog jest najbardziej uciążliwy w dzielnicach najwyżej położonych (w Bydgoszczy na przykład na Miedzyniu). Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni (rano było -2). Będzie wiał słaby wiatr zachodni i północno-zachodni, za słaby niestety by rozgonić smog.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, lub również rozpogodzeniami. Mogą wystąpić mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m, nie jest wykluczony także słaby deszcz lub mżawka. Temperatura minimalna nad ranem wyniesie  -2 st. C. Wiatr będzie wiał wciąż słaby, zachodni i północno-zachodni,  

W poniedziałek nadal pochmurno. Co do temperatury mamy rozbieżności miedzy modelami, bo WRF prognozuje dla Bydgoszczy temperaturę przez cały dzień lekko ujemną, a UM dodatnią — około +3 stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.49, a zajdzie o 16.07. Dzień będzie trwał 8 godzin i 17 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor