Pogoda w Bydgoszczy 15 maj 2019 | Redaktor
Nadchodzi ocieplenie. Ale jeszcze nie dzisiaj [POGODA]

Przejście jutro przez południową Polskę niewielkiego niżu, związanego ze śródziemnomorskim układem niżowym, jest tylko zapowiedzią zasadniczej przebudowy układu atmosferycznego nad Europą.

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

Wyż, który w tej chwili rozciąga się nad Skandynawią odsunie się na wschód, a całą Europę zachodnią zajmie układ niżowy. Zrobi się cieplej, bo będziemy mieli układ zaciągający ciepłe powietrze ze wschodu i południowego wschodu, ale cały czas będzie to powietrze wilgotne i można się spodziewać deszczy i burz. To oczywiście jest wiadomością dobrą, bo wciąż jeszcze nie wyrównał się bilans wodny po kwietniowej suszy.  Nic jednak nie jest dane w przyrodzie, a zwłaszcza w atmosferze, na zawsze. Ta ciepło – wilgotna pogoda potrwa około tygodnia, potem spodziewane jest kolejne ochłodzenie. 

Dziś jeszcze mamy syndrom pogody dnia wczorajszego. Będzie zimno i pochmurno. Temperatura maksymalna wyniesie około 12 – 14 stopni. Może padać słaby, przelotny deszcz. Wiatr będzie umiarkowany, północny, skręcający na północno wschodni. Natomiast jutro już będzie znacznie cieplej, zwłaszcza w drugiej części dnia prawdopodobnie 15 – 18 stopni. W nocy i rano będzie padał deszcz, a po południu, po napływie ciepłego powietrza, możliwe będą burze. 

W następnych dniach temperatura powinna przekroczyć 20 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.50, a zajdzie o 20.40. Dzień będzie trwał 15 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor