Pogoda w Bydgoszczy 21 lut 2019 | Redaktor
Najpierw deszcz, poźniej mróz i znów przedwiośnie  [POGODA]

Nad Europą zachodnią rozbudowuje się wyż, natomiast przez północną część kontynentu wędrują niże z zachodu na wschód

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Płytka zatoka jednego z tych niży, nazwanego przez niemiecką służbę DWD imieniem Xavier, będzie miała wpływ na pogodę w naszym regionie poprzez front ciepły, który właśnie przechodzi nad Bydgoszczą. Przynosi on nam ciepłe powietrze polarno morskie, ale również strefę zachmurzenia i deszczu. Wprawdzie pierwsza część opadów ominęła Bydgoszcz od strony północnej, co widać na mapach radarowych, jednak jest mało prawdopodobne, by dziś udało się tego deszczu w ogóle uniknąć. Według modeli UM i WRF będzie on padał cały dzień i to dość intensywnie. 

Temperatura maksymalna wyniesie dziś około +6 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany 10-20 km/h, w porywach 35 km/h, zachodni. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Jutro nad ranem rozpogodzi się, ciśnienie znacznie wzrośnie, a temperatura spadnie poniżej zera. Następnej nocy temperatura może spaść nawet poniżej -5 stopni i od niedzieli będziemy mieli kolejny okres z dużymi różnicami dobowych temperatur, charakterystyczny dla przedwiośnia: słoneczne, ciepłe dni przy zimnych nocach. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.54, a zajdzie o 17.10. Dzień będzie trwał 10 godzin i 16 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor