Pogoda w Bydgoszczy 4 gru 06:36 | Redaktor
Nieco cieplej, ale wciąż z wiatrem [POGODA]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Jesteśmy w zasięgu powoli przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód płytkiej zatoki niżowej ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Wyż „Sarena” odsunął się w rejon Bałkanów.  Ciepły front pochodzi od niżu „Pedro”, którego centrum znajduje się aż u wybrzeży Grenlandii, ale dostajemy się w jego ciepły wycinek. Oczywiście za frontem ciepłym postępuje front chłodny, który aktualnie przechodzi przez Wyspy Brytyjskie. 

Już w nocy temperatura powietrza wzrosła do +4 stopni i zaczął padać deszcz. W ciągu dnia opady ustaną, ale będzie pochmurno. Początkowo możliwa mgła. Temperatura maksymalna od +5 do 7 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie początkowo duże, później zmniejszające się do umiarkowanego i małego, a nawet do bezchmurnego nieba. Miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie około -2 stopni. Wiatr zmieni kierunek na południowo-zachodni.

W czwartek natomiast znów może być pogodnie. Spodziewane jest zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna około +3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.43, a zajdzie o 15.32. Dzień będzie trwał 7 godzin i 49 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor