Pogoda w Bydgoszczy 12 lip 07:01 | Redaktor
Pogoda zmienną jest [POGODA]

Dziś nastąpi zmiana. Znad Niemiec wejdzie do Polski front. Atmosferyczny.

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:28

Atlantyckie powietrze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:31

Wczoraj nastąpiła lekka poprawa pogody. Wiatr był słabszy, mniej chmur, no i ocieplenie. Temperatura niemal w całym kraju przekroczyła 20 stopni, w Bydgoszczy mieliśmy w najcieplejszym momencie 23,7 stopnia, bez opadów. Pojawiło się też od dawna niewidziane bezchmurne niebo.

Niż utrzymujący się od blisko tygodnia nad północno zachodnią Rosją tylko nieznacznie zmienia swoje położenie i wciąż ściągać będzie do nas chłodne powietrze z  zachmurzeniem. Zanikł też wyż nad Alpami. Nadchodzą chmury frontowe niżu znad Atlantyku, które weszły już nad Europę zachodnią. Wszak zapowadaliśmy, że poprawa pogody będzie przejściowa.

Dziś nastąpi wyraźna zmiana. Znad Niemiec wejdą nad Polskę słabe, jednostajne, frontowe opady deszczu. Nie jest pewne czy dojdą one do Bydgoszczy, ale w ciągu dnia, zanim jeszcze dojdzie do nas zachmurzenie frontowe, mogą występować przelotne opady deszczu oraz burze spowodowane konwekcją. 

Jutro za frontem znów rozpogodzenie, ale z silnym północnym wiatrem, aż do popołunia, kiedy się znów zachmurzy, a w nocy przyjdzie deszcz. Temperatura maksymalna dziś i jutro — około 25 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.36, a zajdzie o 21.10. Dzień będzie trwał 16 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor