Pogoda w Bydgoszczy 25 sty 08:35 | Redaktor
Pogoda zmienną jest [POGODA]

Wyżowa pogoda przyniesiona prze wyż „Ekart” dzieli Polskę na dwie części: północną, w której się znajdujemy, gdzie panują niskie, ale dodatnie temperatury i południową. w której było mniej chmur, a temperatury — nieco od zera niższe.

Znowu wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:45

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 21 lut 06:14

Wyż „Ekart” posiada dwa ośrodki. Jeden znajduje się nad Alpami, a drugi nad morzem Czarnym i Kaukazem. Z kolei na dalekiej północy dominują dwa rozległe ośrodki niżowe. Są to stary niż znad północnej Rosji przesuwający się na wschód, oraz niż „Kim” z centrum w rejonie Islandii. Główny front atmosferyczny, który łączy te niże przebiega w Polsce wzdłuż linii  Białystok – Bydgoszcz – Kołobrzeg, sprowadza on ochłodzenie również na północną część kraju. W strefie frontu utrzymuje się zachmurzenie całkowite z opadami słabego deszczu lub mżawki. Front ten będzie powoli przemieszczał się na południe.

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno, ze wspomnianymi możliwymi opadami deszczu lub mżawki, temperatura przez całą dobę utrzyma się na poziomie około +1 do +2 stopnie (o 8.00 było 1,6 stopnia na stacji meteorologicznej IMGW).

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, ale powoli dostawać się będziemy w zasięg niżu atlantyckiego „Kim”. Chmury opadowe zaczną przesuwać się na wschód i północny wschód. W poniedziałek odczujemy cieplejsze powietrze napływające z południowego zachodu. Temperatura wzrośnie do 4, a we wtorek do 6 – 8 stopni, przy wciąż zmniejszającym się zachmurzeniu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.42, a zajdzie o 16.18. Dzień będzie trwał 8 godzin i 36 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor