Pogoda w Bydgoszczy 4 maj 2018 | Redaktor
Pożegnanie z deszczem [POGODA]

Wyż już rozbudowuje się i umacnia się nad Danią. Czeka nas kilka dni pięknej pogody

Napływ ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:48

Słoneczność [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:50

Niebo nad Bydgoszczą jest w tej chwili bezchmurne i ten typ pogody powinien utrzymać się co najmniej przez trzy dni. Od czasu do czasu mogą pojawić się niewielkie chmury konwekcyjne lub zobaczymy szczątkowe frangmenty zachmurzenia, które dochodzić do nas będzie znad wschodniego Bałtyku, ale poza tym, do poniedziałku będzie pogodnie, choć względnie chłodno. Temperatura w dzień raczej nie przekroczy w cieniu 20 stopni, nocami zaś spadać będzie nawet do 5 stopni.

Dodatkowo tak zwana temperatura odczuwalna może być nieco niższa, bo będzie cały czas wiał umiarkowany wiatr, najpierw z północy, a w kolejne dni - z północnego wschodu. Wiatr ten zmniejszy także efekt tak zwanej miejskiej wyspy ciepła, więc nawet w śródmieściu gorąca nie odczujemy. 

Co bedzie dalej? Tak zwane prognozy długoterminowe trochę przypominają wróżenie z fusów. Im dłuższy termin tym mniej są pewne, ale jeśli chodzi o drugą połowę przyszłego tygodnia, można już przewidzieć (z pewnym prawdopodobieństwem) przynajmniej orientacyjny przebieg zjawisk. Wyż, który w tej chwili wchodzi nad Polskę, jest połączony z wyżem Azorskim. Oddzieli się jednak od niego mniej więcej we wtorek i odsunie się na wschód. Znajdziemy się pod wpływem niżu znad morza Północnego, ale ponieważ wyż nadal bedzie pozostawał na wschodzie, powinno to spowodować napływ powietrza z południa i ocieplenie, które rzeczywiście widać pod koniec tygodnia na mapach modelu GFS. Widać też deszcze, które wtedy do nas powrócą.

Jeśliby starać się wróżyć dalej, to ocieplenie będzie krótkotrwałe. Wszak mamy trzech ogrodników i zimną Zośkę...

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.09, zajdzie o 20.22. Dzień będzie trwał 15 godzin i 13 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor