Pogoda w Bydgoszczy 7 sie 2019 | Redaktor
Przebudowa się dokonała. Mamy cyrkulację zachodnią [POGODA]

Niż „Xaver” pozostanie nad południową Skandynawią i tam zaniknie, a kolejna strefa intensywnych opadów z nim związana przejdzie najbliższej nocy nad Polską

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Tymczasem jutro rano tamten niż wypełni się i zaniknie, natomiast powstanie na pograniczu Polski i Białorusi nowy, szybko się pogłębiający i wędrujący dalej na wschód. Z północnego zachodu na południe przemieszcza się pofalowany front atmosferyczny, za którym napłynie powietrze polarne morskie. W dalszej persperktywie zbliży się ku Europie kolejny niż znad Atlantyku, który Niemcy już nazwali „Yap”.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie umiarkowane lub duże. Przelotne opady deszczu i ewentualnie burze, spodziewane są po południu i zwłasza wieczorem i w nocy. Temperatura maksymalna, która wczoraj sięgnęła 29 stopnia (była wyższa od przewidywanej), dziś powinna być już o około 1 – 2 stopnie niższa. Wiatr będzie słaby, z kierunków zmiennych, co jest świadectwem przemieszczania się tej właśnie zatoki niżowej, która na wschodzie doprowadzi do utworzenia nowego układu. W czasie burz porywy wiatru mogą być lokalnie silniejsze.

W nocy deszcz. Najsilniej będzie padać na górnym Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu aż po Lubelszczyznę. U nas i na wschodzie Wielkopolski nieco słabiej. Temperatura minimalna wyniesie około 16 – 18 stopni. 

Jutro wiatr stanie się znacznie silniejszy i ustali się jego zachodni kierunek. Zachmurzenie będzie  umiarkowane i duże, nadal mogą występować przelotne opady deszczu, ale już mniej prawdopodobne, a jeśli wystąpią, to mniej intensywne niż w nocy. Temperatura maksymalna do 26 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.15, a zajdzie o 20.31. Dzień będzie trwał 15 godzin i 16 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor