Pogoda w Bydgoszczy 4 sie 2019 | Redaktor
Przebudowa układu [POGODA]

Zaczyna się zupełna przebudowa sytuacji atmosferycznej nad Europą.

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Zaczęło się od powstania niżu nad morzem Czarnym, a ściślej nad jego północnym wybrzeżem. Będzie się on szybko przesuwał na północ, prowadząc po swojej wschodniej stronie ciepłe powietrze, aż dotrze nad środkową Rosję, skąd wraz z niżem „Xaver”, znajdującym się aktualnie na zachód od Irlandii, utworzy ogromną dolinę niżową, pokrywającą niemal cały kontynent. 

Dopiero za około tydzień, nad zachodnią Europę, a następnie nad Polskę, zacznie się nasuwać klin wyżu Azorskiego, poprawiając pogodę. 

Na razie jednak jesteśmy jeszcze na skraju słabego wyżu z centrum nad Alpami. Z północy nadal napływa dość chłodna i wilgotna masa powietrza.

Dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie duże z możliwymi większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Będzie chłodno (jak na sierpień). Temperatura maksymalna przewidywana jest na 23 stopnie. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz może być silniejszy i porywisty.

Jutro deszczu powinno być zdecydowanie mniej, jeśli w ogóle spadnie, ale nadal będzie pochmurno. Temperatura maksymalna będzie nieco wyższa — do 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany,  zachodni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.10, a zajdzie o 20.37. Dzień będzie trwał 15 godzin i 26 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor