Pogoda w Bydgoszczy 20 mar 2019 | Redaktor
Słoneczne preludium chmurnego wyżu [POGODA]

Mamy przed sobą słoneczny, choć dosyć chłodny dzień. Od jutra jednak zachmurzy się...

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Ciśnienie znacznie wzrosło, dziś rano wynosiło w Bydgoszczy 773 mm słupka rtęci, czyli 1030 hPa. Jest to ciśnienie zredukowane do poziomu morza, czyli takie, jakie panowałoby w studni, którą wykopalibyśmy do poziomu morza. W meteorologii wszystkie ciśnienia należy podawać właśnie w ten sposób. To ciśnienie jest rezultatem wyżu Hannelore, którego centrum znad Alp przesuwa się nad Czechy, a wyż ten pokrywa całą Europę zachodnią, drugi jego ośrodek znajduje się półwyspem Normandzkim. 

Cyrkulacja zachodnia nie została jednak całkowicie zablokowana. Niże znad Atlantyku nie przechodzą wprawdzie nad Bałtykiem, ale droga przez północną Skandynawię jest wciąż otwarta. Idąc tamtędy, niż "Jerry" przyniesie nam zokludowany front z zachmurzeniem, które potrwa niestety dwa dni lub dłużej. 

Bezchmurne niebo dziś spowodowało w nocy wypromieniowanie ciepła i spadek temperatury do -3 stopni na bydgoskim lotnisku. W ciągu dnia zachmurzenie będzie nadal małe, jednak z powodu konwekcji i wilgotnego jeszcze podłoża, wzrosnąć może do umiarkowanego. Po południu i wieczorem wzrost zachmurzenia do dużego spowodowany będzie nadchodzącym frontem, o którym wspomniałem wyżej. Temperatura maksymalna wyniesie 8 stopni. Wiatr będzie  słaby lub umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, 20-25 km/h, po południu może w porywach osiągać do 45 km/h). Ciśnienie będzie nadal rosnąć  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.52, a zajdzie o 18.01. Dzień będzie trwał 12 godzin i 9 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor