Pogoda w Bydgoszczy 24 lut 2019 | Redaktor
Ta słoneczna niedziela [POGODA]

Centrum obejmującego cała Europę wyżu wędruje powoli na południe.

Lato bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Lato wszędzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:14

Obecnie główny jego ośrodek znajduje się nad Węgrami i nieco słabnie. Wyż ten wciąż jest bardzo rozległy. Sięga po Islandię, półwysep Iberyjski, a na wschodzie nad Rosję. Taka sytuacja nie zdarza się często. Skutkiem natomiast istnienia tak rozległego wyżu jest blokada cyrkulacji zachodniej.  Teoretycznie oznacza to, że zablokowany jest napływ cieplejszych mas powietrza znad Atlantyku. Jednak w zamian otrzymujemy  powietrze suche i nasłonecznienie, co oznaczać będzie duże różnice temperatur między dniem a nocą. Temperatura w Bydgoszczy wynosiła rano 0 stopni, prędkość wiatru nie przekracza 20 km/h. Ciśnienie jest wysokie i wynosi 780 mm Hg (a wczoraj było nawet 786 mm). Tak wysokie ciśnienia nie występują u nas często.

Z północnego zachodu napływa nieco cieplejsza masa powietrza,  temperatura wzrośnie dziś do 8 - 10℃, Można spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia. Ciepła i niemal wiosenna aura z nocnymi spadkami temperatury w okolice zera, potrwać może przez niemal cały nadchodzący tydzień.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.47, a zajdzie o 17.16. Dzień będzie trwał 10 godzin i 29 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor