Pogoda w Bydgoszczy 30 kwi 2019 | Redaktor
Tragiczna susza trwa [POGODA]

Z obserwacji rolników wynika, że sytuacja na polach jest dużo gorsza niż w zeszłym roku. A przecież właśnie za ubiegły rok wypłacano rolnikom odszkodowania z powodu klęski suszy. Dziś ponoć ubezpieczalnie nie chcą już przyjmować kolejnych suszowych ubezpieczeń.

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:36

Steffen się rozbudował [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 maj 07:17

Suchy i słoneczny będzie wtorek i częściowo środa. Pochmurny i chłodniejszy ma być czwartek, ale czy z tych chmur spadnie deszcz? Tego jeszcze nie wiemy.  Obfitsze opady długoterminowy model GFS przewiduje na piątek lub sobotę, ale do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić. Tymczasem by wyrównać braki wilgoci w glebie, żadna ulewa nie wystarczy. Potrzebny byłby kilkudniowy, rzęsisty deszcz, ale nie tak silny, by glebę wypłukiwać. Na to jednak na razie się nie zanosi. 

Niż nad Ukrainą słabnie, i w końcu zaniknie. Zachmurzenie i deszcze odeszły nad  Czechy i Słowację. Znów jest ciepło, temperatura maksymalna wyniosła wczoraj w Bydgoszczy równie 20 stopni. Taka pogoda potrwa, jak już napisałem, jeszcze przez dwa dni. Wiatr dziś będzie słaby, najpierw północno wschodni, a potem północny. Jutro również wiatr słaby skręcający na północno zachodni. Silniejszy zaś będzie w czwartek, a temperatura maksymalna spadnie wtedy do około 10 stopni.  

Sprawcą tego ochłodzenia będzie front arktyczny, który przyjdzie wraz niżem, zbliżającym się do nas z północnego wschodu. Niż ten obecnie znajduje się nad morzem Białym, przejdzie przez Finlandię i w czwartek znajdzie się nad Bałtykiem i tu się pogłębi. Stąd właśnie w czwartek wiać będzie silny zachodni wiatr. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.18, a zajdzie o 20.14. Dzień będzie trwał 14 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor