Pogoda w Bydgoszczy 9 sty 2019 | Redaktor
W oku cyklonu [POGODA]

Dziś padać będzie deszcz, w nocy spadnie trochę śniegu. Jutro wyjdzie słońce, a następna noc będzie mroźna.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Centrum niżu Benjamin (nazwa oczywiście pochodzi od niemieckiej służby meteorologicznej DWD), zwane okiem cyklonu, znalazło się nad Bydgoszczą około godziny 6 rano.  Wraz z przemieszczaniem się tego niżu na południe, po jego północnej stronie rozpocznie się napływ chłodnego powietrza z północnego wschodu (pamiętajmy, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara; jest to jedno z podstawowych praw meteorologii). Słabe opady śniegu znad wschodniej Polski zaczną przesuwać się na zachód i dotrą nad nasz rejon w nocy. Natomiast na południu kraju stale pada śnieg, powodując w obszarach podgórskich, a zwłaszcza górskich, znaczny przyrost pokrywy śnieżnej. Narciarze niestety cieszyć się będą z tego dopiero  wtedy, kiedy śnieg ten uleży się na tyle, że nie będzie stwarzał zagrożenia lawinowego.

W Bydgoszczy tymczasem ciśnienie zacznie wzrastać. Temperatura wyniesie dziś maksymalnie +1 stopień i cały dzień padać będzie słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem. Wiatr zmieni kierunek na północno wschodni, a w nocy na północny. W drugiej części nocy, temperatura spadnie do około zera i zacznie padać słaby śnieg. Wreszcie jutro w ciągu dnia powinno się rozpogodzić, a temperatura początkowo utrzyma się w okolicach zera, wieczorem spadnie zaś do około -3 stopni. W piątek znów będzie pochmurno i czeka nas opad śniegu, potem kolejny wzrost temperatury i znów odwilż w nocy z piątku na sobotę. Przyniesie ją kolejny - większy i głębszy - niż, przesuwający się znad morza Norweskiego przez Skandynawię i Finlandię nad Rosję. 

Na zakończenie, jako ciekawostkę dodam, że wyżowi, który znajduje się aktualnie za zachód od Irlandii, Niemcy nadali imię Angela.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.59, a zajdzie o 15.51. Dzień będzie trwał 7 godzin i 52 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor