Pogoda w Bydgoszczy 10 maj 06:41 | Redaktor
W słońcu i w deszczu. A może nawet w burzy [POGODA]

Nad Szwecją mamy niż „Yukon”, a Europę zachodnią zaczyna obejmować wyż Azorski.

Wróciła jesienna szaruga [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Będzie padać dziś w nocy. I to mocno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:15

Wczoraj procesy pogodowe przebiegały w sposób bardzo ściśle zgodny z naszymi przewidywaniami. Deszcz zaczął padać o godzinie 13-tej, opady zakończyły się o 21-ej, a temperatura maksymalna wyniosła 11,9 stopnia. 

Dziś pogoda będzie bardziej dynamiczna, zmienna. Rano niebo było zachmurzone, w Bydgoszczy zalegały mgły. Około południa spodziewać się można rozpogodzeń. Temperatura wzrośnie do około 18 stopni. Po południu czeka nas ponowny wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia opadów deszczu, a być może burz. Ciśnienie zaczyna rosnąć. W czasie opadów i burz rosnąć też będzie prędkość wiatru. 

Po ciepłym piątku czeka nas ochłodzenie. Przyniesie je niż „Yukon” i jego front chłodny, który utoruje drogę dla rozbudowy w chłodnym powietrzu wyżu, obejmującego całą Europę zachodnią.  Temperatury maksymalne znów spadną do około 10 – 12 stopni. Niewykluczone są nocne przymrozki.  Obfite opady deszczu czekają nas prawdopodobnie jeszcze w niedzielę i/lub poniedziałek, a ocieplenie (na razie niewielkie) powinno zacząć się  od wtorku. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.58, a zajdzie o 20.31. Dzień będzie trwał 15 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor