Pogoda w Bydgoszczy 16 lip 06:40 | Redaktor
W weekend będzie przełom [POGODA]

Wczoraj maksymalna temperatura w Bydgoszczy nieco przekroczyła prognozowaną. Ale to jeszcze nie oznacza ocieplenia. Ono nadejdzie dopiero za kilka dni.

Wróciła jesienna szaruga [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:24

Będzie padać dziś w nocy. I to mocno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:15

Pogodę w Bydgoszczy i okolicach kształtuje niż z ośrodkiem nad Bałtykiem oraz związany z nim chłodny front atmosferyczny. Wciąż jeszcze z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie. Wybiegnijmy jednak nieco w przyszłość i zastanówmy się jak dojdzie do przełomu, o którym wspominamy w tytule. 

W sobotę nad Europą środkową powstanie wyż. Połączy on się następnie z dwoma wyżami, Azorskim znad Atlantyku i Arktycznym. Zablokuje to całkowicie cyrkulację zachodnią. Wyż ten w późniejszym czasie zostanie wkrótce zmiejszony i jego ośrodek przesunie się nad Skandynawię. Jednak już od najbliższego weekendu powstaną warunki do napływu do nas zupełnie innej, gorącęj, masy powietrza. Zaczną się znów upały.

Dziś jednak w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W południe i po południu mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 do 22 stopni.  Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Jutro pogoda podobna będzie do dzisiejszej, ale nieco mniej będzie deszczu, nieco więcej słońca. Temperatura bez większych zmian. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.41, a zajdzie o 21.06. Dzień będzie trwał 16 godzin i 24 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor